en f

Novinka

Agronomové chystají tradiční setkání. Na akci míří i ministr Jurečka

30/11/2015

LUHAČOVICE| Odborné debaty, hodnocení pěstitelské sezony, ale i setkání u sklenky dobrého vína. LUKROM se připravuje na devatenáctý ročník Setkání agronomů, které se uskuteční ve čtvrtek 3. prosince v odpoledních hodinách v pozlovickém hotelu Adamantino. Tradiční akce je určena pro agronomy spolupracujících zemědělských firem a regionální zástupce dodavatelů agrochemie, osiv a hnojiv.  

„Scházíme se vždy na konci kalendářního roku, abychom nejen jako obchodní partneři, ale také v řadě případů jako spolužáci či dlouhodobí přátelé a kamarádi, zhodnotili končící pěstitelskou sezónu a třeba i při sklence dobrého vína a při tónech moravských lidových písniček společně sdíleli skutečnost, že „nejen prací živ jest člověk“,“ přiblížil s úsměvem šéf divize agrochemie Jan Kořenek.

Letošní setkání bude opět mimořádné. Akci totiž svou účastí podpoří bývalý spolupracovník LUKROMU a současný ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka. „Vážíme si toho a je pravda, že avizovaná účast pana ministra je velkým tahákem i pro část agronomů, kteří s účastí váhali nebo přijedou na setkání poprvé,“ potvrdil Jan Kořenek s tím, že v diskusi se agronomové budou věnovat zajímavým tématům z oblastí, mezi které patří: vliv zavádění požadavků „greeningu“ na změny v osevních postupech, nové zásady integrované produkce, ochrana zemědělského půdního fondu, souběžné dovozy přípravků, problémy spojené se zákazem používání mořidel na bázi neonikotinoidů, opatření ke zvýšení vodní retenční kapacity zemědělské krajiny a spousta dalších. „Navíc předpokládám, že nás pan ministr překvapí informacemi z nejvyšších pater české politiky,“ slíbil ředitel agronomů.

V klidném prostředí hotelu ADAMANTINO v Pozlovicích očekává LUKROM přibližně 130 účastníků. Hosté budou mít možnost využít wellness zařízení hotelu – masáže, bazén, whirpool, případně absolvovat procházku v krásném okolí přehrady či prohlídku adventně a předvánočně vyzdobených lázeňského města Luhačovice.

Tradiční je také účast širšího vedení společnosti LUKROM, spol. s r.o. – generálního ředitele Ing. Zdeňka Červenky a vedoucích středisek divize zemědělských komodit. 

Po pracovní části bude následovat večeře formou rautu, jehož součástí je i ochutnávka produktů společnosti RACIOLA z Uherského Brodu a poté program přejde do neformálního společenského večera. „K dobré náladě, společnému zpěvu a často i k tanci zahraje cimbálová muzika z Valašska nebo Moravského Slovácka. Letos to budou muzikanti z Uherskobrodska,“ doplnil Jan Kořenek. 

nahoru