Novinka

Areál v Lípě se otevřel lidem. Do LUKROMU zamířili bývalí pracovníci i zlínští fotbalisté

30/11/-0001

Celá řada zábavných atrakcí, komentované prohlídky odborných pracovišť, výborné jídlo, ale hlavně dobrá společnost. LUKROM prožil se svými zaměstnanci, jejich rodinami a dalšími pozvanými hosty pěkně nabitou sobotu.

LÍPA|  Společnost LUKROM otevřela brány většiny pracovišť v areálu Lípa na Zlínsku. Nabídla tak lidem jedinečný pohled do svého zákulisí.

„Akce tohoto formátu se zde konala poprvé, na podnět pana majitele Zdeňka Červenky. Všichni pověření uspořádáním se s nadšením vrhli do její realizace. Mimo jiné byla zorganizována řízená prohlídka části provozních prostor výrobny krmných směsí, laboratoře a sila, s možností vyhlídky ze střechy,” přiblížil ředitel divize zemědělských komodit Ladislav Plšek.

Na chvíli se zastavit, setkat se neformálně, i mimopracovně si jen tak popovídat… zájem byl obrovský. „V areálu se sešlo přibližně 250 lidí. Na pozvání dorazili i bývalí pracovníci LUKROMU,” prozradil ředitel.

Pro děti byla po celý den připravena řada zábavných a sportovních aktivit. Nechyběl skákací hrad, jízda na konících, oblíbené vozítka Segway, malování na obličej, míčové hry a v odpoledních hodinách zavítal k radosti všech i pojízdný zmrzlinář.

Dospělí mohli oproti tomu zavzpomínat na léta strávená v LUKROMU prostřednictvím galerijního koutku, kde byla široká škála starých fotografií. Koutek nabízel i ukázku krmných směsí či videoprojekci, na které se prezentovala celá skupina LUKROM. „V tuto chvíli mohu, za sebe, pod tíhou dojmů říci, že by se minulá sobota mohla stát hezkou tradicí i do příštích let,” usmívá se spokojeně Ladislav Plšek.

Den otevřených dveří v Lípě si nenechali ujít ani fotbalisté z prvoligového týmu FC Fastav Zlín, které LUKROM podporuje. „Zaujala mě nová technika pro zemědělství, která je zde k vidění. Klobouk dolů kam se za tu dobu LUKROM vyzdvihl. Dokonce bych si představil tady jednou i pracovat, ale viděl bych to spíš za volantem nebo v nějakém úseku,“ podělil se o své dojmy obránce Tomáš Hájek s tím, že téměř celou návštěvu strávil na vozítku Segway.

Úspěch měla u sportovců i malá živá kuřátka a galerijní koutek. „Moc se mi líbily historické fotky ze začátků firmy. To jsem se pobavil. Celá akce byla skvěle zorganizovaná. Šlo vidět, že si na tom dali pořadatelé záležet. Bylo to velice přátelské a příjemné,“ doplnil svého kolegu útočník Štěpán Červenka.

 

nahoru