en f

Novinka

Benefiční fotbalový zápas vynesl 100 tisíc korun. Peníze podpoří seniory v Luhačovicích

30/08/2021

Co má společného charitativní organizace KORUNKA LUHAČOVICE a zemědělská společnost LUKROM? Jednoznačně vztah k lázeňskému městu Luhaočovice, odkud obě organizace „pochází“. To je také důvod tohoto spojení a  myšlenka benefičního fotbalového utkání v luhačovickém sportovním centru Radostova. Když se ještě přibrala do party  společnost OK GROUP, která je naším partnerem a fotbalisté zlínského FASTAVU, nebylo o zábavu nouze.

 

Jak upevnit partnerské vztahy, pobavit se, a ještě u toho myslet na druhé? Nápad uspořádat fotbalový zápas vznikl, tak jak to bývá, u sklenky slivovice na společném setkání managementu společností LUKROM a OK GROUP. Nejprve to bylo jen sportovní „štengrování“, ale záhy tato myšlenka začala dostávat reálné obrysy.  

Jelikož je nedílnou součástí LUKROMU i fotbalových klub FC FASTAV Zlín, v týmu se objevilo několik bývalých hráčů a také někdejší český reprezentant a ex-hráč Juventusu Turín, Zdeněk Grygera. Utkání mělo jednoznačně náboj.

„Našim soupeřům jsme velké šance nedávali. Avšak v zápase nás nad míru překvapili. Utkání bylo vyrovnané a odehrálo se v přátelské atmosféře. Abychom nemysleli pouze na sebe, rozhodli jsme z utkání udělat benefiční zápas, přičemž obě společnosti i přímí účastníci zápasu přispěli finančně na dobrou věc,“ prozradil jednatel společnosti LUKROM, spol. s r.o. Zdeněk Červenka ml. s tím, že v rámci dlouhodobé spolupráce se akce propojila s nadací KORUNKA LUHAČOVICE v čele s ředitelkou Veronikou Záhorskou.

 

  

 

„Jak se společností LUKROM, tak s fotbalovým klubem FC FASTAV Zlín nás pojí už letitá spolupráce a jsme rádi, že se k nim nově přidala i společnost OK GROUP. Myslím, že toto spojení se vydařilo a my můžeme pomoci tam, kde je to potřeba. Tentokrát v místě, které je, pro všechny zmíněné, domovem a tím jsou naše lázeňské Luhačovice. Moc děkuji všem hráčům za úžasný, sportovní výkon v tak tropickém počasí,“ vzkázala Veronika Záhorská, která nejen že se podílela na navýšení vybrané částky, ale také nám poradila, kam vybrané finance nasměrovat.

Celková částka se vyšplhala na krásných 100 000,- Kč a poputuje do příspěvkové organizace Domov pro seniory v Luhačovicích.

„Děkujeme všem zúčastněným za velmi hezkou částku, kterou jsme sponzorským darem obdrželi. Za vybrané peníze budou pořízeny dva motomedy pro naše seniory, kteří je budou využívat jak k radosti, tak taky k užitku. K radosti díky sportovnímu využití v jejich volných chvilkách a k užitku je to pro ně důležité vzhledem k trénování nebo zachování jejich hybnosti, trénování mobily, trénování rukou, čímž se udrží sebeobsluha klientů,“ řekla zástupkyně ředitelky Martina Málková, která byla sama hostem na benefičním utkání.  

 

 

„Vzhledem k dnešní těžké covidové době je otázka na luhačovické seniory na tělo. Z jedné strany nás nepostihla žádná těžká pandemie, naši senioři se skutečně vyhnuli větší nákaze, to jsme zvládli dobře. Z druhé strany zákazy styku s rodinami a známými jsou pro ně stresující. Snažili jsme se jim to nahradit jinými aktivitami v domově, i když jednu dobu byly i tyto zakázány. Dnes, kdy se všechno trochu uvolnilo, senioři využívají vycházek do okolí, a především tráví čas s rodinami,“ doplnila Martina Málková.

Od loňského roku je to potřetí, kdy LUKROM podpořil potřebné prostřednictvím spojení s nadací KORUNKA LUHAČOVICE. Těšíme se na další podobné akce, které pro naši společnost mají smysl.

„Myslím, že tímto zápasem jsme započali tradici, kterou zopakujeme i v příštím roce a uvidíme, možná se k nám přidá i další společnost,“ věří Zdeněk Červenka ml.

  

nahoru