Novinka

Centrála JCB a ZEAS Bánov se proměnila. Vyroste zde i nová moderní servisní hala

07/02/2022

Nové kanceláře, zasedací i školicí místnosti a také servisní haly pro středisko prodeje zemědělské techniky. Ani lukromácké středisko v Bánově nezůstává pozadu a za poslední roky dostává, co si zaslouží. Zázemí podniku prvovýroby ZEAS Bánov a projektu JCB neuvěřitelně prokouklo a pomalu a jistě se mění v moderní centrum.

 

 

Rozhodnutí pustit se do kompletní rekonstrukce padlo již v roce 2018. Akce začala řízenou demolicí jižní betonové přístavby, která byla desítky let nevyužívána. Následovala téměř devítiměsíční rekonstrukce druhého nadzemního podlaží. „Původní návrhy stavebních firem byly cenově nepřijatelné, nakonec zbývala jediná možnost: ujmout se organizace zednické práce, nasmlouvat živnostníky, nákup materiálu a dořešit otázku jednotného designu,“ sdělila ředitelka podniku ZEAS Bánov Jana Vykoukalová.

Čas ukázal, že rozhodnutí pustit se do této „akce“ bylo správné. Prostory dostávaly novou podobu den za dnem a na konci letošního září byly kanceláře obsazeny kolegy divize strojů Bánov. Jednání v nové prosklené zasedací místnosti překvapilo všechny přítomné moderní IT výbavou, posezením na pohodlných židlích s výhledem na žluté JCB stroje.

 

 

 

Druhé nadzemní podlaží je v zadní části přístupné dovnitř areálu, a tak je logisticky propojeno s přilehlým servisním střediskem LUKROM. Rekonstrukce pokračuje v prvním nadzemním podlaží, a to v části bývalé jídelny a kuchyně. Prostor je dotvářen moderními prvky a bude sloužit pro školení a semináře.

„Projekt topení plynem přinesl energetickou úsporu už první zimu 2019/2020 a spolu s výměnou všech oken nastalo období, kdy si v zimě nikdo nestěžoval na chlad uvnitř. Závěr rekonstrukce je plánován na léto 2021, kdy dojde k demolici severní části budovy. Zavítáte-li k nám, věříme, že vás nový vzhled mile překvapí a pohladí na duši,“ přeje si Jana Vykoukalová.

 

Další zásadní investicí v areálu společnosti ZEAS Bánov je výstavba nové servisní haly pro středisko prodeje zemědělské techniky. Hlavní servisovanou značkou na tomto středisku je JCB, která má v Bánově centrálu.

Dojde k demolici části stávajícího objektu, kde vyroste nová moderní servisní halau. K dispozici budou tři stání pro opravu strojů a mostový jeřáb. „Cílem investice je zlepšit zázemí pro opravu zemědělských strojů, kterých rok od roku přibývá. Jelikož společnost LUKROM vyrábí ocelové konstrukce, bude hala vyrobena v naší kovovýrobě. Aktuálně finišuje vyřízení stavebního povolení a začátkem jara by měla započít výstavba,“ prozradil jednatel společnosti LUKROM Zdeněk Červenka ml. s tím, že očekávaná investice je přibližně 25 mil. Kč.

 

S L E D U J T E  N Á S  I  N A  S O C I Á L N Í C H  S Í T Í C H nahoru