Novinka

DEN DĚTÍ V LUKROM: Ukazujme našim dětem, o čem zemědělství je a učme je...

01/06/2022

Vztah k půdě, zvířatům a krajině, ale i zájem o nové technologie. To vše se snažíme předávat a naučit i „naše děti“, a proto jsme je vzali na exkurzi v chovu mléčného skotu a prohlídku jednoho z našich podniků prvovýroby v Chropyni. Dnešek zkrátka patří těm nejmenším. Už skoro sto let slavíme 1. června Mezinárodní den dětí.

 

Až čtyři desítky dětí ze zlínské základní školy Montessori jsme pozvali k nám na farmu do Chropyně. Povídali jsme si o zemědělství, co všechno práce zemědělce obnáší, a když už jsme byli na mléčné farmě, nezapomněli jsme na ochutnávku mléčných výrobků.

Prohlídky se ujali oba jednatelé společnosti LUKROM, bratři Ondřej a Zdeněk Červenci a dětem věnovali maximální pozornost tak, aby si den na farmě užili a odnesli si co nejvíc.

„Žijeme v době velmi intenzivního zemědělství, kdy se všichni snaží o maximální výkony, což je logické, jelikož jde v neposlední řadě o ekonomiku jednotlivých zemědělců. Přistupujme proto k zemědělství zodpovědně, snažme se využívat nové technologie, které jsou šetrné k přírodě, a především vychovávejme s úctou k přírodě další generaci. Ukazujme našim dětem, o čem zemědělství je a učme je podporovat tradici českého zemědělství a českých výrobků,“ vzkázal finanční ředitel a jednal společnosti LUKROM Ondřej Červenka.

 

 

O podniku AGROJEČMÍNEK 

Lukromácký podnik Agroječmínek, který v příštím roce oslaví třicet let existence, založilo 7 společníků, tehdejších zaměstnanců Státního statku Kroměříž. Právě oni na tehdejších dvou střediscích pracovali a rozhodli se středisko v Chropyni v rámci velké privatizace zprivatizovat.

Společnost LUKROM do Agroječmínku majetkově vstoupila v roce 2002. V průběhu let bylo do provozu investováno několik desítek milionů korun. Díky tomu a zejména pak díky dlouhodobému pracovnímu úsilí všech zaměstnanců je dnes Agroječmínek významným chovatelem holštýnského skotu.

nahoru