en f

Novinka

Držíme krok s dobou. Laboratoř v Lípě představuje nový vzorkovač obilovin

30/06/2021

Technologie jdou neustále dopředu a v LUKROMU je to cítit opravdu v každé naší divizi. V tomto týdnu se na centrálním středisku v Lípě instaloval zbrusu nový vzorkovač obilovin v laboratoři v hodnotě 700 tisíc korun. 

Rozhodnutí o výměně stávajícího vzorkovače obilovin v laboratoři v Lípě padlo již na konci roku 2020. Vedení divize zemědělských komodit a krmiv mělo hned několik důvodů pro změnu.

„Stávající vzorkovač vykazoval od posledních žní čím dál větší poruchovost. Velkou nevýhodou byla skutečnost, že sloužil pouze pro vzorkování komodit pšenice, ječmene a řepky ostatní komodity jako kukuřice či hrách museli řidiči odebírat ručně do připravených nádob,“ zdůvodnil vedoucí provozu v Lípě v rámci divize Zemědělských komodit a krmiv Martin Coufalík.

Nevýhod starého vzorkovače však bylo víc. Například odebral z auta určitě množství komodit, které se v děliči vysypaly do misky pro analýzu a zbytek se transportoval ven do bedny, která se musela ručně často vyvážet.
Investice na nový vzorkovač byla po dlouhých letech na místě a konstrukce s sebou nese celou řadu výhod.

Jednou z takových je větší rozsah ramene. To znamená, že se bude dát brát vzorek z větší plochy auta či vlečky. Dále disponuje s vyšším rozlišením kamery.
„Důležité je také, že vzorkovač bude nyní schopen brát opravdu všechny komodity a přebytek vzorkovaného množství bude transportován zpět na vozidla. Nebudeme se tedy muset starat o žádné zbytky,“ doplnil Martin Coufalík z divize Zemědělských komodit a krmiv s tím, že náklady na nový vzorkovač se vyšplhaly na 700 tisíc korun. 

 

  

nahoru