en f

Novinka

Expedice krmiv na středisku v Lípě se oblékla do nového kabátu

04/11/2016

Na lukromáckém středisku divize Výroby krmných směsí v Lípě byla dokončena modernizace krmiv. Ta spočívala v umístění bloku 12 podjezdných zásobníků v prostoru podél stavající výrobny krmých směsí. Práce byly zahájeny letos v červnu.

„Modernizací samozřejmě reagujeme také na požadavky zákazníků, na vyšší kvalitu dodávaných krmných
směsí a zejména zvýšení kvality technologií
dopravy a expedice s ohledem na jakost, nezávadnost
a dohledatelnost výrobků,“ upřesnila ředitelka divize výroby krmných směsí (VKS) Martina Nejedlá a dodává, že vedení si od modernizace slibuje, mimo jiné, i snížení prašnosti při nakládce nákladních automobilů.

Zajímá vás jak šla práce krok za krokem? Vše probíhalo v jednotlivých etapách. Jako první si vzali středisko do parády montéři z firmy Commercial, kteří realizovali ocelovou konstrukci, zásobníky a technologii. "Vůbec prvním úkolem bylo přemístit stávající expedici krmiv mimo plochu na, které vyrostla nová. Vše proběhlo bez větších problémů a začátkem srpna se auta nakládala již z nového místa. Poté nastoupila na místo stavby firma Tempori, která společně s firmou Geostav měla za úkol postavit základy. Po zaměření a vybourání betonu v místech budoucích pilot, již nic nebránilo tomu, aby na stavbu dorazila vrtná souprava,“ přiblížil průběh rekonstrukce vedoucí střediska VKS v Lípě Martin Coufalík.

Pracovníci navrtali a následně zabetonovali osm pilot. Druhá polovina měsíce srpna patřila zemním pracím a přípravám zabetonování základových trámců a nové vozovky. I díky dobrému počasí pokračovaly práce dle harmonogramu a první týden v září byly dokončeny základy i oprava přilehlé vozovky.

„Po zaměření geodetem začala výstavba nosného rámu s výsypkami. Ten byl dokončen zhruba po deseti dnech a začala příprava montáže samotných zásobníků,“ doplnil mladý vedoucí s tím, že zásobníky byly smontovány do dvou bloků po šesti. V polovině října pak byly zásobníky osazeny pomocí jeřábů na nosný rám. „Expedice krmiv se oblékla do nového hávu a my jsme s výsledkem nadmíru spokojeni,“ usmívá se spokojeně Martin Coufalík.

Podívejte se na průběh prací i prostřednictvím bohaté fotogalerie.

 

 

nahoru