en f

Novinka

„Farmářům se líbí nové systémy, nebojí se do nich investovat,“ pochvaluje si šéf MŽV

07/03/2019

KROMĚŘÍŽ | Letos uplyne 15 let od vzniku mechanizace živočišné výroby (MŽV) jakožto součásti holdingu LUKROM. Loni tým společnými silami dosáhl obratu přes 228 milionů korun. MŽV zastupuje světové značky: AFIMILK (management řízení stáda), MUELLER (zabývající se chladicími tanky), BAUER (zastoupení míchadel, čerpadel a separátorů), WASSERBAUER (přihrnovače krmiva, robotické krmení a zastýlání), SERMAP (robotický vyhrnovač) a spoustu dalších.

Mezi zemědělci si našly všechny značky to pravé místo, což je potěšitelné. Zemědělcům se technologie líbí a do pořízení nových jdou ať už s pomocí dotace, nebo i bez ní.

Jednou z nejvýznamnějších zakázek roku 2018 byla modernizace farmy v Hluboké u Skutče, kde MŽV dodávalo a montovalo technologické části dojírny a stájí. Celá zakázka přesáhla 16 milionů korun. „Farma tak získala nové technologie pro dojení a chlazení. Modernizováno bylo také hrazení na čekárně – vyměněny byly tedy například branky, lehací boxy, krmiště nebo separace a technologie ve stáji pro telata,“ popsal ředitel MŽV Vladimír Pištínek.

 

 

Na letošní rok plánuje středisko MŽV rozvoj prodávaného zboží zákazníkům přímo ze skladu, snahou je zvát zákazníky na středisko, kde jim firma nabízí zpracování studií, vytvoření nabídkových rozpočtů, ukázky technologií a sortimentu. „Daří se nám rozvíjet prodej přihrnovacích robotů krmení Wasserbauer, úspěšně se též daří realizovat rolovací příčky (vrata), které zde vyrábíme. Samozřejmě se hlavně opíráme o naši „klasiku“: dojírny AGROMILK, chladicí tanky MUELLER, stájové a kejdové technologie,“ doplnil Vladimír Pištínek.

Součástí divize Mechanizace živočišné výroby je také prodej strojů, který nabízí středisko Svitavy. Nosný sortiment tvoří naše tradiční značky JCB, Patriot, RMH, Krampe. V nabídce je kromě prodeje i záruční a pozáruční servis. Firma připravuje rozšíření skladu o vaky a fólie belgické firmy HYPLAST a další zboží, o které bude mezi zákazníky zájem. Právě toto nově vzniklé středisko ve Svitavách plánuje letos svou vlastní akci v podobě Dnů otevřených dveří. Rok 2019 jako takový se jinak začíná nést v duchu Národní výstavy hospodářských zvířat.

Zemědělci a farmáři se tak mohou těšit na novinky týkající se dojení, chlazení nebo stájové a kejdové technologie a mnoha dalších.

nahoru