en f

Novinka

HORSCH na TECHAGRU představuje novinku: secí stroj Serto pro velké farmy

09/04/2018

Největší novinka na Techagru? Německá značka horSch má jasno. Prostřednictvím společnosti LUKROM, spol. s r. o. představí secí stroj horSch Serto Sc o záběru 10 metrů pro vysoké plošné výkony. Jejich dominantním znakem je celozáběrový pneumatikový pěch v kombinaci s těžkou dvojkotoučovou secí botkou.

Podobně jako osvědčený systém Pronto i zde v rozteči 16,6 cm běží dvě botky v identických podmínkách za každou pneumatikou. Ke zpřesnění hloubky setí používá Serto urovnávací a utužovací pěch. „Nová paralelogramová výsevní botka HORSCH je perfektní v obtížných podmínkách, a tak spolehlivě ukládá osivo i při hrudovitém povrchu půdy.

 

Používá mohutně dimenzovaná pouzdra a ložiska, a celá její konstrukce je určena pro vysokou stabilitu a dlouhou životnost. Zde se projevily zkušenosti se stavbou přesných výsevních jednotek Maestro,“ představuje nový stroj vedoucí projektu HORSCH Petr Kachník. Serto disponuje objemem zásobníku celkem 6 000 litrů, rozdělených 50 : 50. Může tak nést buďto 6 000 litrů osiva, nebo po 2×

 

3 000 litrech osiva a hnojiva. Pro aplikaci další komponenty se může na Serto instalovat zásobník pro 300 litrů mikrogranulátu. Za koly tažného prostředku používá Serto prolamované kotouče, které účinně kypří utlačené koleje. „Potřebná tahová síla zůstává i v silně kypré půdě nízká, a to díky celozáběrovému pěchu. Tím se šetří palivo,“ poukazuje na výhody Petr Kachník s tím, že úzký zásobník osiva usnadňuje přístup ke všem obslužným i servisním místům a také dovoluje velmi dobrý výhled z kabiny na práci stroje. Ke sklápění na přepravní šířku 3 metry slouží stisk jediného tlačítka.

 

 

nahoru