en f

Novinka

HORSCH obnovuje rodinu Maestro produktovými řadami CV, RV, CX a RX

30/04/2020

Vrcholem nových Maestro CV a CX je možnost použití centrálního zásobníku na osivo a hnojivo nebo, jako dříve, velkého zásobníku na hnojivo a jednotlivých zásobníků na osivo. Flexibilní upevnění secího tělesa umožňuje změnu počtu řádků a vzdálenosti mezi nimi. Stroj má zcela nové dávkovací jednotky, které jsou snadno nastavitelné a pracují s vysokou přesností. Samotné secí těleso bylo přepracováno se zaměřením na maximální trvanlivost.

Pro spojení s hlavním rámem byl použit upínací profil, aby bylo v budoucnu možné snadno a rychle změnit počet řádků z 12 na 8, což byl jeden z hlavních požadavků zákazníků.

Díky všem inovacím, kterými nyní stroj disponuje, bude v budoucnu možné set mimo standardní plodiny (kukuřice, cukrová řepa, slunečnice, sója a řepka) i další plodiny, jako jsou různé druhy fazolí a hrachu. Dávkovací zařízení AirVac je vhodné především pro citlivé osivo, jako je například slunečnice.

V případě lepkavých nebo vlhkých půd je stále zajištěno optimální umístění osiva, protože stroj může pracovat i bez záchytného kolečka. Pohon je i nadále elektrický, takže technologie jako SectionControl a VariableRate mohou být používány jako obvykle až po jednotlivých řádcích. Řady CX a RX jsou pro změnu vybaveny dávkovacím systémem AirSpeed, který pracuje s přetlakem.

nahoru