en f

Novinka

HORSCH vítězí nad konkurencí. S novým strojem Joker 12 RT se zemědělci ve Studenci vrátili ke kvalitě

07/10/2015

O tom, že cena není vždy nejdůležitějším aspektem při pořizování zemědělského stroje, se letos v létě přesvědčilo vedení podniku Agrochema sídlící ve Studenci.

STUDENEC| Přestože měli již před dvěma lety možnost si dostatečně vyzkoušet krátký talířový podmítač Joker 12 RT o záběru 12 metrů, kvůli nižší ceně se nakonec zemědělci rozhodli pro konkurenční značku. Nevyplatilo se. Již po půl roce provozu se podnik vrátil zpět ke značce Horsch. Důvod? U konkurenčního stroje totiž kvůli vysoké zátěži nevydržela rámová konstrukce.

„Joker 12 RT je diskový podmítač určený pro mělké zpracování půdy při prvních podmítkách respektive pro předseťovou přípravu. Takové bylo zadání ze strany podniku, takže se stroj přesně hodil do myšlenky majitelů,“ prozradil vedoucí projektu Horsch Petr Kachník ze společnosti LUKROM spol. s r.o. s tím, že po absolvování úspěšné předváděcí akce bylo téměř rozhodnuto.

Horsch dostali zpátky do hry

Podnik se ale původně rozhodl pro konkurenční stroj, z důvodu cenového rozdílu. Sám se však přesvědčil o tom, že cena při výběru nehraje vždy hlavní roli. „Vzhledem k technickým problémům, které se u konkurenčního stroje vyskytovaly, jsme našli cestu, jak stroj značky HORSCH dostat zpátky do hry a podnik si vybral jako náhradu právě značku HORSCH,“ sdělil Petr Kachník.

Podle něj Joker 12 RT překonal svou konkurenci zejména v technickém provedení a v rámové konstrukci. „Toto jsou parametry, na kterých si výrobce hodně zakládá a ve spojení s kvalitou práce a obecně nižším tahovým odporem se nám daří i navzdory konkurenčnímu boji stroje značky HORSCH umísťovat na českém trhu ve stovkách kusů ročně, protože nižší provozní náklady jsou podstatně důležitější než pořizovací cena,“ vysvětluje Kachník.

Letošní žně s Joker 12 RT

Na začátku letošního července tedy uvedl podnik Agrochema Studenec nový podmítač HORSCH Joker 12 RT do provozu. Na pozemku v KÚ Stropešín, kde byl stroj spuštěn, se sklidil ozimý ječmen a sláma byla následně posbírána řezačkou pro krmení. Hlavní výhodou stroje Joker 12RT je malá potřeba tahového výkonu na 1 metr záběru, která se pohybuje podle půdních podmínek od 30 do 40 HP/1 m pracovní šířky. „Další výhodou jsou míchací schopnosti stroje, které jsou dle praktických zkušeností na velmi vysoké úrovni stejně tak, jako průchodnost organické hmoty strojem, protože jsou pracovní orgány uchyceny vždy po dvou na jenom držáku,“ doplnil Petr Kachník.

nahoru