en f

Novinka

Jarní sezona a v hlavní roli přesné secí stroje HORSCH Maestro

20/05/2021

Po loňském překvapivém „omezovacím“ jaru, tady máme další ročník s jeho úskalími a výzvami. Pamětníci by řekli…“konečně normální jaro“… Ano, po několika letech extrémních výkyvů a nestandardních období přímých přechodů ze zimy do léta je tady opět běžný průběh jarního počasí.

I díky tomuto počasí dokázali obchodní zástupci LUKROMU naplnit požadavky našich zákazníků a napříč úskalími spojenými s Coronavirovou situací ve výrobě i zemědělských strojů dostali včas na náš trh novou generaci secích strojů na konečnou vzdálenost HORSCH Maestro.


Jaro ovšem není jenom o setí kuřice a slunečnice. S novými vychytávkami na secích strojích Pronto jsme zase posunuli naše zemědělce o krok dále. Je třeba ale začít jarní přípravou půdy.

„Společnost HORSCH přišla na trh s novými generacemi diskových podmítačů HORSCH Joker se změněnou geometrií disků, novou konstrukcí, a hlavně větší variabilitou pěchů, která naplní veškeré požadavky našich zákazníků. Nejenom nový úhel pracovních disků, ale i možnost dvouhřídelového řešení utužovacích válců čí možnost zapojení smykové lišty nebo nožových válců nabízí širší možnosti nasazení diskových podmítačů HORSCH,“ vyzdvihnul šéf projektu HORSCH v LUKROMU Petr Kachník
Vedle diskových podmítačů se velmi osvědčila i radličková příprava po zimním promrznutí půdy v podobě strojů řady Cruiser, Terrano či Finer a toto vše v závislosti na místních půdních podmínkách.


Po precizní přípravě půdy následuje precizní založení porostů. „K tomu nám spolehlivě letos posloužily léty osvědčené stroje Pronto s novými vychytávkami jako např. vypínání jednotlivých botek RowControl, nebo varianty s hydr. nastavením přítlaku secích botek či s možností setí obilovin na konečnou vzdálenost až po výsevy pomocí aplikačních map s variabilní možností výsevu. To vše ovšem s precizním zázemím příslušného agronoma,“ doplnil Petr Kachník.


Letošní jarní secí sezónu by Petra Kachník se svým týmem rád uzavřel secími stroji na konečnou vzdálenost řady Maestro. „S těmito zbrusu novými stroji s kompletně přepracovaným výsevním ústrojím jsme schopní posunout téma přesného výsevu na novou úroveň. S respektem vůči ostatním značkám na trhu jsme dokázali na trh přivézt kompletně novou výsevní jednotku Maestro ať už s podtlakovou verzí či přetlakovou, přesně podle požadavků a potřeb zákazníka,“ zdůraznil šéf projektu HORSCH ve společnosti LUKROM.


Kde naši zástupci shledali omezení v přetlakové verzi (nezávisle na značce), tam dokázali problém vyřešit podtlakovou a naopak. Nepodcenili žádnou z půdních podmínek. „O tom všem jsme se vás, naše zákazníky, snažili přesvědčit na letošním ročníku DEMO Tour HORSCH Maestro. Povedlo se nám zaset neuvěřitelných 850 ha předváděcích ploch. Za to vše vám, naši zákazníci, děkujeme. Věříme, že jsme dokázali naplit vaše potřeby díky systémům vyplývajících z precizního zemědělství, jako např. Variable Rate, vypínání jednotlivých sekcí, automatická regulace přítlaku na botku pro zajištění stejnoměrného vzcházení, specifického řešení zamačkávacích koleček, či plovoucím uložením přihnojovací botky. Neopomenutelnou záležitostí je velký centrální zásobním na hnojivo a možnost objednání i centrálního zásobníku osivo, což výrazně navyšuje hodinovou výkonnost a zkracuje neproduktivní časy,“ uzavírá Petr Kachník.


Přejeme všem našim zákazníkům a zemědělcům úspěšný a úrodný rok 2021.

nahoru