Novinka

JCB Fastrac 8330 závodil v populárním Top Gearu. „Obrovský zážitek,“ říká Aleš Martinec

30/11/-0001

Dát si závod se známým britským televizním moderátorem a novinářem Jamesem Mayem a být součástí natáčení oblíbeného motoristického pořadu The GrandTour (dříve pod názvem Top Gear)? Pro někoho tajné přání, ale pro našeho produktového manažera JCB v LUKROMU Aleše Martince realita a splněný sen.


V loňském roce se totiž přímo účastnil akce, kterou bylo právě natáčení pro tento populární britský projekt. Britská produkce nejsledovanějšího motoristického pořadu na světě – The Grand Tour (dříve známý jako Top Gear) požádala společnost JCB UK o zapůjčení a předvedení „nejrychlejšího produkčního traktoru na světě“ JCB Fastrac 8330. Důvodem bylo právě natáčení další epizody pořadu Grand Tour.

Tento díl se natáčel na letišti v Piešťanech na Slovensku a díky historicky velmi úspěšné spolupráci v prodeji Fastraků, oslovilo JCB naši společnost LUKROM. „Kdo zná tento motoristický pořad tak ví, že jak už to v epizodách v čele s trojicí Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond bývá, všechny recenze a diskuse bývají „velmi sofistikované“ a závody „velmi“ vyrovnané… a jednoho takového závodu jsme měli tu čest se zúčastnit,“ podělil se o své dojmy z natáčení Aleš Martinec, který usedl za volant právě traktoru JCB Fastrac.

Závodní trať byla naplánována na 400 metrů a složení startovního pole bylo velmi pestré. Patřila sem TATRA PHOENIX 8x8, JCB FASTRAC 8330 StageV, Velorex (hadraplán), elektromobil výroby „SamoDomo“, který však nakonec neodstartoval, jelikož mu došly baterky, James May – Kapitán Šnek v malém historickém a velmi pomalém autíčku a profesionální cyklista. 

„Závod to byl opravdu velmi vyrovnaný a myslím, že můžu prozradit, že jsme obsadili krásné 2. místo (hadraplán měl vítr v zádech),“ vzpomíná pobaveně náš lukromácký projektový manažer JCB, který ví, že má za sebou zážitek na celý život.

„Vidět všechny tři televizní hvězdy tohoto pořadu naživo, celý štáb britské produkce a zažít ten cirkus byl pro mě, jako pro „postiženého“ vším co má motor, obrovský zážitek, na který se nezapomíná! Jet závod s Jamesem Mayem je opravdu něco, co se neprožívá každý den,“ dodává Aleš Martinec.

Celý díl je k dispozici na Amazone Prime Video a rozhodně stojí za to jej vidět.

 

nahoru