en f

Novinka

JCB OBNOVUJE VÝROBU V PĚTI BRITSKÝCH TOVÁRNÁCH

13/05/2020

Dobrá zpráva! Společnost JCB oznámila částečné opětovné zahájení výroby ve svých pěti britských továrnách. Ty byla nucena uzavřít v polovině března letošního roku kvůli dopadům koronaviru.Britské výrobní linky se zastavily přesně 18. března, ale drtivá většina z 6 500 zaměstnanců společnosti JCB ve Velké Británii je však od dubna opět ve výrobních provozech.

Dnes JCB potvrdila, že obnovuje výrobu v malém rozsahu, kvůli uspokojení poptávky po zemědělských strojích. Přispělo k tomu zavedením komplexního balíčku bezpečnostních opatření k plné ochraně zaměstnanců.

„Před tímto rozhodnutím byla provedena důkladná revize, která nám umožnila zavést rozsáhlá opatření, která budou nejlépe chránit naše zaměstnance. Tyto kroky zajistí aboslutní bezpečnost na pracovišti,“ zdůraznil jednoznačně generální ředitel JCB Graeme Macdonald.


V případech, kdy jsou rizika na pracovišti větší, je lidem poskytována další extra ochrana v podobě ochranných štítů. „Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců je naprosto prvořadé. Všichni se nyní přizpůsobujeme této nové situaci a opatření, která jsme zavedli, zajistí, že všichni zůstaneme zdraví a vyhneme se rizikům,“ dodal Macdonald s tím, že mezi ochranná opatření se řadí například kontrola teploty pod dohledem zdravotnického personálu u každého zaměstnance přicházejícího do zaměstnání, poskytnutí ochranných (chirurgických) masek, dezinfekční prostředek na ruce po celém areálu či zavedení termovizních kamer v závodech ve Velké Británii koncem tohoto měsíce. Uzavřeny jsou také společné jídelny a prodejní automaty. 

Zaměstnanci továren by měli před odchodem do zaměstnání i sami u sebe zhodnotit příznaky COVID-19. „Pokud to situace dovoluje, zaměstnancům umožníme pracovat z domova,“ doplnil generální ředitel JCB.

nahoru