Novinka

JCB PŘEDSTAVUJE DVA NOVÉ VYSOCE VÝKONNÉ TELESKOPICKÉ NAKLADAČE LOADALL

26/03/2024

Neustálý rozvoj a velké investice umožnily společnosti JCB představit na výstavě Agritechnica dva nové vysoce výkonné modely teleskopických manipulátorů, které rozšíří stávající řadu zemědělské manipulační techniky.

Návštěvníci výstavy Agritechnica, která proběhla v loňském roce v německém Hannoveru, si mohli prohlédnout nový model 542-100, který bude mít větší zvedací nosnost, než je u stávajícího modelu s nejvyšším dosahem výložníku a také výkonnější verzi manipulátoru 560-80, který je proslulý svým výkonem při velkoobjemové nakládce zemědělských materiálů.

Oba nové stroje budou dodávány v balíčku AGRI Pro, což je nejvyšší výbavový stupeň teleskopických manipulátorů  JCB. Tento výbavový stupeň je nyní k dispozici v celé modelové řadě manipulátorů Loadall. Základním prvkem balíčku AGRI Pro je motor o výkonu 129 kW (173 koní) a převodovka DualTech VT kombinující hydrostatický a mechanický pohon: „to nejlepší z obou světů".

„Představení dvou významných přírůstků modelové řady manipulátorů Loadall na výstavě Agritechnica zdůrazňuje pokračující investice společnosti JCB do inovace manipulační zemědělské techniky," sdělil generální ředitel JCB Agriculture John Smith.

 

 

 

 

 

Nakladač 542-100 AGRI Super / Xtra / Pro

Zcela nový teleskopický manipulátor JCB 542-100 s vyšší zvedací nosností o půl tuny, což je o 16% více, doplní stávající model JCB 536-95 s nejvyšším dosahem výložníku.

Je postaven na nové konstrukci podvozku a výložníku, která umožňuje zavedení řady funkcí zvyšujících výkon a produktivitu, bude také zvedat těžší břemena v celém rozsahu výložníku až do maximální výšky zdvihu 9.8 m.

S motorem o výkonu 129 kW (173 koní) v nejvyšším výbavovém stupni AGRI Pro bude manipulátor 542-100 výrazně výkonnější Díky jedinečné převodovce JCB DualTech VT s maximální rychlosti 50 km/h bude navíc podstatně rychlejší, což umožní velkým farmám a službařům pracovat efektivněji.

Manipulátor 542-100 půjde ve stejné stopě jako současný model. Bude stejně pohotový při rutinní práci na dvoře: jako je plnění krmného vozu nebo vyhrnování stájí a zároveň poskytne vyšší výkon při nakládce a vykládce balíků z návěsu a jejich ukládání do vysokých skladovacích komínů.

Stejně jako ostatní nakladače výbavové verze AGRI Pro bude i nový model s vysokým zdvihem těžit také z vylepšeného hnacího ústrojí a vysoce výkonného hydraulického pístového čerpadla s maximálním průtokem 160 litrů/min.

K specifikaci AGRI Pro budou doplněny i nižší výbavové stupně: AGRI Xtra a AGRI Super, takže model 542-100 bude k dispozici také s motory JCB DieselMAX o výkonu 112 kW (150 koní) a 97 kW (130 koní) a s převodovkou JCB DualTech-VT s rychlostí 40 km/h.

 

 

 

Manipulátor 560-80 ve výbavové verzi AGRI Pro

S motorem JCB DieselMAX o výkonu 129 kW (173 koní) se stane manipulátor 560-80 AGRI Pro nejvýkonnějším a nejlépe vybaveným  6 tunovým nakladačem v této modelové řadě.

Nová verze AGRI Pro bude vybavena unikátní převodovkou JCB DualTech VT kombinující hydrostatický a mechanický převod s maximální pojezdovou rychlostí 40 km/h. Navíc motor o objemu 4,8 l poskytne o 15% větší výkon a o 15% větší kroutící moment až na 690 Nm. To výrazně navýší dynamickou trakci stroje potřebnou při velkoobjemové nakládce obilí, průmyslových hnojiv nebo hnoje na polním hnojišti.

 

Model 560-80 je momentálně dostupný také ve výbavové verzi:

  1. AGRI Super, výkon motoru: 97 kW (130 koní); čtyř-stupňová převodovka JCB Powershift a hydraulické pístové čerpadlo o max. průtoku 140-litre/min.

  2. AGRI Xtra, výkon motoru 112 kW (150 koní); převodovka JCB DualTech-VT a hydraulické pístové čerpadlo o max. průtoku 60-litre/min.
nahoru