en f

Novinka

#JENÁM30: Pokrok nelze zastavit. Jestli se však něco nezměnilo je náš osobní přístup k zákazníkovi

16/09/2021

Pokud projíždíte Kroměříží, nejde jej minout. Pneuservis, který je součástí LUKROMU, a konkrétně divize zemědělské techniky, oslavil v letošním roce svou „plnoletost“. U zrodu pneuservisu stál a stále stojí jeho „otec“ a ředitel Vladimír Kuška. „Jsem hrdý na to, že i po 18 letech pneuservis funguje jako plnohodnotná součást společnosti LUKROM. V průběhu let s optimismem a radostí pozoruji, jak profesionálně a odpovědně se denně prezentují moji kolegové na všech pozicích, což je pro naši práci velmi důležité. V neposlední řadě nám dělají radost i kladné ohlasy od našich klientů,“ říká spokojený šéf. 

Psal se rok 2003 a majitelé holdingu se snažili držet hesla „komplexní zemědělské služby“ co nejpoctivěji. Přišli tedy s vizí rozšířit tento komplex poskytovaných profesionálních služeb v divizi zemědělské techniky.

Vznik PNEU střediska bylo zcela nové odvětví. Tento cíl se podařilo zrealizovat a dodnes se nám daří v této vizi pokračovat. „Když jsem dostal nabídku vybudovat v LUKROMU komplexní pneuservis, bylo to zrovna v době, kdy jsem uvažoval o profesní změně. Ale tohle mě zaujalo. Bylo to něco nového a kreativního, ale úplně jiného, než jsem dělal doposud. Do půl roku jsme začali poskytovat v rekonstruované budově komplexní službu všeho, co se týká pneumatik a přezouvání všech dopravních prostředků,“ začíná svůj příběh šéf lukromáckého pneuservisu v Kroměříži.

Během osmnácti let prošlo i toto středisko nejrůznějšími změnami a samozřejmě nejvíce v nabízených službách. 

Neexistuje profese „pneuservisáka“ a každý z pracovníků se musel nejdříve řádně zaškolit a zaučit. Je to práce velmi fyzicky i technicky náročná, odpovědná a také s individuálním přístupem.

Říká se, že pokrok nezastavíme a totéž platí i v tomto oboru. „Neustále sledujeme nové trendy ve vývoji technologií oprav (vulkanizace), poznáváme nová strojní zařízení a inovativní konstrukce pneumatik. Na každý pokrok se snažíme aktivně reagovat,“ zdůrazňuje.

Velkým průlomem a novinkou bylo i zavedení mobilního pneuservisu, kdy naši technici již několik let vyjíždějí k opravám a montáži přímo za zákazníkem. „Jestli se něco za těch 18 let nezměnilo, je náš individuální a osobní přístup k zákazníkovi,“ říká přesvědčivě jedna ze stálic lukromáckých zaměstnanců Vladimír Kuška. „LUKROM je stabilní, moderní a rodinná firma s jasnou vizí. Kladně hodnotím i to, že máme prostor pro kreativitu a možný profesní růst. Přitom je jasně vymezena odpovědnost. Za svou pracovní kariéru jsem prošel několik zaměstnání (pracovních pozic) a tyto zmíněné atributy a dobrý pracovní kolektiv stojí za tím, že mě moje práce stále baví a naplňuje,“ usmívá se.

Trendem světových výrobců je u pneumatik a pásů zajistit co nejvyšší nosnost, kilometrový výkon, bezpečnost a trakci při co nejmenším valivém odporu a měrném tlaku na půdu. Naším trendem je neustále reagovat na novinky a vývoj v oblasti výroby pneumatik a tím také zdokonalovat komplexní a profesionální NON STOP služby. Dále je důležité okamžitě využít všech dostupných novinek v technologii montážních strojů, v technologii oprav pomocí vulkanizace a v pracovních procesech. „Zachování tohoto trendu se nám daří i díky nadstandardním vztahům se zástupci všech významných světových výrobců (Michelin, Continental-Barum, Trelleborg – Mitas, Alliance – BKT aj.), pro které testujeme vybrané novinky ve zkušebních provozech na našich firemních strojích,“ vyzdvihuje Vladimír Kuška s tím, že na středisku realizují i vlastní testování a porovnávání jednotlivých druhů nabízených zemědělských pneumatik (záběrové, MPT, návěsové). Výsledky jsou pak osobně prezentovány široké zemědělské veřejnosti.

 

#JENÁM30

 

  • Seriál o vzniku a růstu jedné zemědělské společnosti z Moravy.
  • 7. června roku 1991 se dva zapálení podnikatelé rozhodli realizovat své vlastní myšlenky a nápady a založit společnost, která měla za cíl nabídnout komplexní služby zemědělské veřejnosti.
  • LUKROM slaví. Jeden z nejvýznamnějších zemědělských holdingů v ČR si v letošním roce připomíná 30. narozeniny. 
  • Jak LUKROM začínal? Proměňoval se? Rostl? Vyvíjel se? Cestovali jsme v čase a podívali se všemu na kloub... protože kdy jindy, když ne teď? #JENÁM30

 

nahoru