Novinka

#JENÁM30: Zaučování na dispečinku Zdeňka Matyáková obrečela, v LUKROMU oceňuje kolektiv

10/12/2021

Se skupinou LUKROM spojila Zdeňka Matyáková téměř celý svůj profesní život. Z řadové pracovnice ve výrobě krmných směsí se vypracovala až na dispečerku dnešní divize zemědělských komodit a krmiv. „Rychle těch 30 let uteklo,“ říká krátce.

Začátky na dispečinku přitom podle jejích slov nebyly snadné. „Když jsem se zaučovala, byla ve srovnání s dneškem třetinová výroba i vývoz a jenom pár aut. Vím, že jsem se tenkrát rozbrečela, že to dělat nebudu, že na to nemám, že to nejde. Ale jde to. I s více auty, s více zákazníky, větší výrobou. Musela jsem se zkrátka všechno naučit, nic jiného mi tehdy ani nezbývalo,“ vzpomíná Matyáková.

Jako dispečerka pracuje devět let a neměnila by. „Už by se mi asi nic jiného učit nechtělo. Člověk si říká, že nějakou praxi za ty roky získal,“ konstatuje.

 

Od zákazníků přijímá objednávky krmných směsí. Musí mít přehled o objednaném druhu a množství směsi, místě určení i termínu dodání. „Plánuji a dávám dohromady každý den, aby řidiči objednané krmivo správně naložili a rozvezli. Tomu všemu předchází zadávání objednávek do výroby, aby mi vše vyrobili a řidiči měli co rozvézt. Všechno to musí dohromady klapat a nikdo nesmí stát. Ani výroba, ani řidiči,“ vysvětluje Matyáková.

Do podniku ZNZ v Lípě nastoupila jako někteří její další kolegové po absolvování dnes už zaniklého učiliště v Uherském Brodě, kde vystudovala obor zaměřený na výrobu krmných směsí. Psal se rok 1991 a bylo jí 18 let. Po několika měsících areál v Lípě převzal nově vznikající podnik LUKROM. „Než se LUKROM rozjel, říkala jsem si, že půjdu někam jinam. Tak dva měsíce jsem tady moc nefungovala, bylo to prakticky, jako kdybych dala výpověď, ale potom se výroba směsí rozjela a já jsem se vrátila,“ vzpomíná Matyáková.

V LUKROMU oceňuje především různorodý pracovní kolektiv. Jelikož žije v Zádveřicích, do zaměstnání to navíc nemá daleko. „Do práce bych došla i pěšky,“ usmívá se Matyáková. Když zrovna není v práci, ráda vyrazí na vycházku nebo se věnuje zahrádce. Ráda si odpočine i při houbaření. 

#JENÁM30

 

  • Seriál o vzniku a růstu jedné zemědělské společnosti z Moravy.
  • 7. června roku 1991 se dva zapálení podnikatelé rozhodli realizovat své vlastní myšlenky a nápady a založit společnost, která měla za cíl nabídnout komplexní služby zemědělské veřejnosti.
  • LUKROM slaví. Jeden z nejvýznamnějších zemědělských holdingů v ČR si v letošním roce připomíná 30. narozeniny. 
  • Jak LUKROM začínal? Proměňoval se? Rostl? Vyvíjel se? Cestovali jsme v čase a podívali se všemu na kloub... protože kdy jindy, když ne teď? #JENÁM30

 

 

nahoru