Novinka

Kompaktní, ale výkonný manipulátor JCB 530-60 AGRI SUPER se představuje

06/12/2023

Společnost JCB představila na výstavě Agritechnica nový kompaktní teleskopický manipulátor s nosností 3 tuny, který cílí na oblíbený sektor manipulace do výšky 6 m. Nový manipulátor s komplexní a bohatou výbavou nabízí významné výhody v oblasti výkonu a produktivity.

 

Výbava, vlastnosti a rozměry stroje zahrnují:

  • výšku 2.0 m, šířku 2.0 m na 20 palcových pneumatikách; větší světlou výšku na 24 palcových pneumatikách
  • motor JCB DieselMAX, objem 4.8-litru  s vysokým výkonem 97 kW (130 k)
  • novou dvou rychlostní hydrostatickou převodovku s maximální rychlostí 40 km/h
  • o 25 % větší dynamickou trakci pro větší výkon při vyhrnování materiálu
  • možnost nastavení konstantních otáček motoru a pojezdové rychlosti
  • balíček “JCB Smart Hydraulics” pro rychlejší zasunutí výložníku a snadnější ovládání lopaty

         

Manipulátor JCB 530-60 AGRI Super má ideální velikost pro práci v živočišné výrobě s úzkými uličkami a průjezdy. Kombinaci kompaktních rozměrů, vysokého výkonu a velké trakce ocení obzvlášť majitelé drůbežáren a vepřínů, kde je potřeba vysoké produktivity při práci uvnitř budov s omezenou výškou.

 

  

 

Pohonnou jednotku stroje tvoří čtyřválcový vznětový motor JCB DieselMAX o objemu 4,8 l, splňující emisní normu Stage V, s maximálním výkonem 97 kW (130 k), kroutícím momentem 550 Nm a nová dvou rychlostní hydrostatická převodovka.

Oproti předcházejícímu modelu 527-58 AGRI Plus poskytuje nová pohonná jednotka navýšení dynamické trakce o 25 %, což je významný nárust výkonu, který umožní snadnější a rychlejší vyhrnutí podestýlky např. v drůbežárnách.

Rozšířená funkce “VARISPEED” hydrostatické převodovky umožňuje samostatné nastavení konstantních otáček motoru a konstantní pojezdové rychlosti. Tato funkce výrazně ulehčuje práci s hydraulicky poháněným nářadím, kde je potřeba docílit rovnoměrného dávkování nebo konstantního pojezdu, např. práce s krmnou lopatou nebo zametacím kartáčem.

Čištění chovných ploch a průjezdů v drůbežárnách je podstatně snadnější. Manipulátor lehce podjede zdvižené napáječky a krmítka, aniž by se zachytávaly o kabinu, neboť jeho celková výška s 20 palcovými koly nepřesahuje 2,0 m.

  


Pro náročnou venkovní práci na blátivém a nerovném povrchu je zapotřebí dosáhnout maximální světlé výšky a trakce. Proto lze manipulátor JCB 530-60 AGRI Super nakonfigurovat také s novými 24 palcovými pneumatikami se šípovým vzorem. U těchto pneumatik je celková šířka stroje pouhých 2,1 m. U 20 palcových pneumatik je to pouze 2 m.

Do kompaktních rozměrů nového manipulátoru se podařilo včlenit i balíček „JCB SMART HYDRAULICS“ poskytující nakladači hned několik benefitů:  rychlé, ale kontrolované zasouvání výložníku, „Smooth Ride Systém“ - odpružení výložníku, tlumení dorazu hydraulického válce na konci výložníku a funkci automatického vyklepávání lopaty.

 

 

 

Manipulátor má lepší viditelnost do stran a ve standardní výbavě řadu funkcí, které byly u předchozího modelu pouze za příplatek, čímž se jeho základní výbava blíží úrovni větších teleskopických nakladačů JCB Loadall.

Výsledkem je nový model manipulátoru poskytující vyšší výkon a  produktivitu v obtížných podmínkách živočišné výroby, kde je zapotřebí hbitý a kompaktní stroj, který bude schopen pracovat v každodenním nasazení ve stájích a jejich okolí, zejména tam, kde je přístup omezen úzkými vraty a nízkou výškou.

ZAJÍMÁ VÁS TENTO STROJ?

KONTAKTUJTE NAŠE OBCHODNÍ ZÁSTUPCE

 

nahoru