en f

Novinka

Král silážních jam v Agroječmínku: podnik zainvestoval do silážní linky

12/06/2019

Společnost Agroječmínek s.r.o. v letošním roce zainvestovala do senážní a silážní linky. Podnik se totiž může pyšnit novým kloubovým nakladačem JCB 435S.  Tento „zemědělský profesionál“ je jedním z nejvýkonnějších kloubových nakladačů na trhu.

Investicí by chtěla společnost Agroječmínek zvýšit výkon na silážní jámě a zlepšit komfort obsluze při časově náročné práci během silážování. Kloubový nakladač 435S nahrazuje pásový traktor JD 8345 RT s rozhrnovací radlicí.

„Král silážních jam“, jak nazývají angličtí farmáři tento kloubový nakladač skrývá pod kapotou 230 koní a při své provozní hmotnosti 14,4 t dosahuje nejvyššího poměru výkon/hmotnost ve své třídě.

„Kloubový nakladač JCB 435S byl už od samotného zrodu navržen jako specialista na silážní jámy. Tomu odpovídá i šesti stupňová převodovka POWERSHIFT se zámkem točivého momentu hydrodynamického měniče na všech převodových stupních, což zaručuje výrazně lepší trakci, výkon a hospodárný provoz při práci na jámě,“ vyzdvihl ty nejlepší přednosti stroje šéf projektu JCB Petr Sedláček.

Společnost Agroječmínek si pro své podmínky pracovního nasazení stroje zvolila prodloužená ramena s vyšším pracovním dosahem. Kloubový nakladač vybavila pracovním nářadím od tuzemského výrobce a to: vysoko výklopnou lopatou a hydraulicky sklopnými vidlemi na siláž o pracovním záběru 5 m.

Přejeme ať podniku dobře slouží.

nahoru