en f

Novinka

Loňský rok byl pro zemědělce úspěšný, letos už nebylo na co nadávat, říká Zdeněk Červenka

15/06/2015

Letošní tradiční dny otevřených dveří v Kroměříži poprvé předvedly světoznámé stroje JCB. Nechyběly ani modely značek John Deere a Horsch. Zemědělců se sešlo kolem dvanácti set....

KROMĚŘÍŽ| Novinky ze zemědělství, ale i ze samotného LUKROMU. Společnost měla poprvé možnost přiblížit veřejnosti nový projekt se světově známou značkou JCB, jejíž přímé zastoupení získala loni v březnu pro oblast zemědělské techniky v regionu Moravy a východních Čech.

Na tradičních Dnech otevřených dveří, které se konaly v posledním únorovém týdnu, předvedla firma LUKROM hned několik modelů těchto zářivě žlutých krasavců. „Nechyběly však ani stroje dalších významných značek John Deere a Horsch. Ukázku produktů předvedla také mechanizace živočišné výroby, značky Hyplast i Luclar,“ přiblížil vedoucí střediska v Kroměříži Jan Kubín.

Zemědělci se během několika dnů mohli přijít podívat na novinky, případně zapřemýšlet, jaké stroje by mohli usnadnit jejich práci. Na místě byli návštěvníkům k dispozici zástupci jednotlivých značek, kteří znají techniku do posledních šroubků a ochotně tak poskytovali podrobné informace.

Celkem bylo k vidění kolem čtyřiceti kousků zemědělské techniky. Na ploše jedné z hal se prezentovalo několikero traktorů, teleskopické manipulátory, smykem řízený nakladač a kloubový nakladač JCB, ale také profesionální žací stroje a sekačky. Venku pak měla vyhrazené své místo například i závěsná technika od firmy Horsch, sklízecí technika John Deere a také krmný vůz Luclar.

Dveře byly otevřené i do přilehlého pneuservisu. Zákazníci měli možnost si prohlédnout zázemí společnosti v Kroměříži, ale také případný servisní zásah na pořízený stroj.

Akci v Kroměříži na středisku společnosti LUKROM zavítalo během tří dnů kolem dvanácti stovek návštěvníků. „Není to ale jen o vystavované technice. Je to příležitost k tomu se sejít s ostatními zemědělci u dobrého jídla, pití a vzájemně se propojit. Sdělit si co je u nás, i u nich nového, co se změnilo a co od nového roku očekávají. Touto akcí v podstatě startujeme novou sezonu. Dny otevřených dveří budeme pořádat dál, je to jedna z našich nejlepších akcí,“ svěřil se majitel a zakladatel LUKROMU Zdeněk Červenka s tím, že společnost má za sebou historicky nejúspěšnější rok. „Jestliže se daří zemědělcům, tak se daří LUKROMU. Loňský rok byl pro nás úžasný, všichni byli spokojení. Letos už ani nebylo na co nadávat,“ dodává s úsměvem.

 

nahoru