en f

Novinka

LUKROM milk představuje na veletrhu své tradiční značky

12/04/2018

Společnost LUKROM milk, s. r. o. je úspěšným pokračovatelem ve výrobě a vývoji české dojící techniky obchodní značky agromilk, která působí na českém trhu už více jak 20 let. Navazuje na tradici výroby české dojící techniky agrostroje Pelhřimov. LUKROM milk, s. r. o. je součástí holdingu LUKroM od roku 2006.

Hlavním nosným programem výrobního střediska v Pelhřimově jsou všechny typy dojíren – od tandemových a autotandemových, určených především pro malochovatele, přes nejrozšířenější dojírny s rybinovým uspořádáním, až po stále více populární dojírny paralelní. „V oblasti kruhových dojíren jsme v minulém roce navázali spolupráci se společností Waikato Milking Systems. Waikato je novozélandská společnost se zastoupením ve více jak 50 zemích. Jedná se o třetího největšího výrobce kruhových dojíren na světě. Společnost Waikato, jako jediná společnost na světě, vyrábí kompozitové kruhové dojírny Centrus. Centrus plně využívá vlastností moderních kompozitních materiálů, čímž dosahuje vyšší životnosti při vyšší tuhosti konstrukce a hlavně nižší celkové hmotnosti,“ sdělil za LUKROM milk s. r. o. jeho ředitel Vladimír Pištínek s tím, že Centrus je až o 75 % lehčí než betonové platformy

Díky těmto jedinečným vlastnostem se prodlužuje životnost ostatních částí platformy, jako jsou např. pojezd nebo pohonná jednotka. Centrus se vyrábí od velikosti 36 po 110 stání. Segment kompozitové dojírny centrus bude součástí expozice na veletru Techagro 2018 v Brně. V oblasti identifikace a řízení stáda jsou dojírny Agromilk vybaveny systémy od izraelské společnosti Afimilk Ltd. Afimilk patří už více jak 40 let ke světové špičce ve svém oboru. Neustále drží krok s dobou a každý rok zahrnuje do své nabídky nějakou novinku a inovace. V loňském roce se jednalo o představení systému pro hlídaní porodů u krav – systém Calving alert service. „Na letošním TECHAGRU jako už tradičně představíme veškeré produkty firmy Afimilk se zaměřením na poslední verzi programu AfiFarm 5.2.,“ zdůraznil Pištínek, který zároveň za svou divizi Mechanizace živočišné prozradil plány na letošní rok 2018. 

"Tento rok je pro nás nepředvídatelný. Začátek toho minulého roku se velmi povedl především díky dotačním projektům, tento rok jsme na tom o něco hůře. Ale každý rok je jiný, záleží na chuti zemědělců investovat, na ceně mléka a dalších faktorech," vysvětluje vedoucí Pištínek. 


Tento rok plánuje Mechanizace živočišné výroby především doladit investice na novém středisku ve Svitavách a pokračovat v rekonstrukci kovovýroby, která prošla velkou změnou a její modernizace bude nadále pokračovat. V minulém roce se posilovalo i na Vysočině. "Tuto oblast jsme pokryli zázemím v Brtnici, kde chceme také rozšiřovat tým pracovníků. Investiční plány jsou veliké, ale budou se samozřejmě odrážet od výsledků jednotlivých středisek. Kdyby byl tento rok stejný, jako loňský, byli bychom nadmíru spokojeni. Jsem ale pozitivní a věřím, že se bude dařit a jak říká náš majitel společnosti pan Červenka: Dělejme věci správně a zisk si nás najde," uzavírá Vladimír Pištínek.

nahoru