en f

Novinka

LUKROM NAKRESLIL DO POLE OBŘÍ LOGO A ČÍSLEM 30, ODKAZUJÍCÍ NA VÝROČÍ SPOLEČNOSTI

30/07/2021

30 LUKROM. Obrovské číslo třicet a logo zemědělské společnosti LUKROM bylo vytvořeno do jednoho z našich polí v okolí Otrokovic. Tímto aktem si zemědělský holding připomíná výročí vzniku LUKROMU.

 

 

Logo s číslicí 30 bylo vytvořeno v polovině letošního dubna na poli v oblasti Trnná, která spadá do katastru Otrokovic. Společnost si tak připomíná vznik založení, od kterého uplynulo již 30 let.

Samotné zasetí loga zabralo téměř hodinu a přibližně o pět týdnů později, tzn. kolem 20. června byly viditelné první náznaky. Symboly pokrývají plochu o velikosti 2,5 ha na poli o velikosti 25 ha.

Logo s číslicí bylo zaseto přesným secím strojem Horsch Maestro 12SW, který byl tažený traktorem John Deere 8R410 vybavený navigací JD s přesným signálem SF3 a aktivací Sektion Control.

„Logo bylo vytvořeno v programu MY JOHN DEERE a přiřazeno k poli na kterém bylo vyseto. Následoval export souboru do displeje traktoru a setí napříč polem pouze loga, kdy sekce zapínali a vypínali tak aby seli pouze zadané číslice a písmena. Jakmile byl nápis 30 LUKROM zaset, následovalo už klasické setí,“ přiblížil práce na výročním projektu Zdeněk Kašík z LUKROMU plus.

 

 

SPOLEČNĚ ROSTEME: Zemědělský holding LUKROM slaví 30 let od svého založení

Společnost LUKROM založili před 30 lety Ing. Zdeněk Červenka a dnes již bývalý společník Ing. Jaroslav David. Její název i po třech dekádách odkazuje k městům Luhačovice a Kroměříži. Z prapůvodní touhy po vlastním podnikání a realizaci nápadů vyrostla v průběhu tří dekád společnost, která patří k nejstabilnějším a nejprogresivnějším zaměstnavatelům (nejen) na Moravě. V současnosti zaměstnává 750 lidí a stala se nedílnou součástí života zemědělců na Moravě i ve východních Čechách.


Objevte LUKROM
více se dočtete ZDE

nahoru