en f

Novinka

LUKROM PŘEDAL DO PODNIKU VFU NOVÝ JIČÍN JIŽ ČTVRTÝ NAKLADAČ JCB

26/05/2021

V pořadí čtvrtým teleskopickým nakladačem značky JCB se může chlubit Školní zemědělský podnik Nový Jičín patřícího pod Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Do školního podniku jsme předali tentokrát model JCB 532 60. O plánech jejich využití se s námi podělil hlavní mechanizátor podniku Ing. Tomáš Trčka.


První stroj anglické značky JCB pořídilo vedení podniku VFU Nový Jičín již v roce 2014. Tehdy šlo o model 550 80, následoval 531 80 a 525 60. Čtvrtý teleskopický nakladač v pořadí už značí zákazníkovu spokojenost, což nám potvrdil i hlavní mechanizátor podniku Ing. Trčka, který z LUKROMU prostřednictvím Roberta Háby přebíral nový stroj JCB 532 60.


„Jsme spokojeni, především co se týká výdrže, zpracování celkového uchycení závěsu a obecně je tento model bytelnější, než předchozí stroje. Jak bylo řečeno, v podniku disponujeme již se čtyřmi teleskopickými nakladači JCB. Ten největší se používá v rostlinné výrobě při výrobě krmení a polních pracích, jako je nakládání osiva, hnojiva. Zbývající tři využíváme v živočišné výrobě,“ prozradil využití strojů pan Trčka.


Kromě samotného stroje vyzdvihl hlavní mechanizátor také servis a následnou péči o stroje od dodavatele.
„Na pracovnících, kteří provádí běžnou údržbu a servisy, jdou vidět výborné zkušenosti. Velkou výhodou je dostupnost servisu, protože se nachází v blízkém okolí pracoviště strojů. Velkým kladem, oproti jiným, je ochota zvedat telefony i mimo pracovní dobu. Když se stane problém v sobotu, v neděli, ve svátek či kdykoliv, jsou ochotni pomoct, poradit, vyřešit, není jakýkoliv problém. Navíc díly mají většinou skladem. Stroj je v relativně krátké době zprovozněn, pokud to je v silách pracovníků servisu,“ pochvaluje si Ing. Trčka, který nastínil i zkušenosti s poruchami.


„Prasklá žárovka, drobnosti na motorech nebo přerušení kontaktu, který se očistí, spojí a jede se dál. Poruchy jsou spíše drobné, zatím jsme neřešili nic, co by extra ovlivňovalo provoz nebo nám odstavilo stroj na dlouhou dobu,“ doplňuje mechanizátor s tím, že ani doba covidová se nedotkla plynulého chodu servisních služeb společnosti LUKROM.


LUKROM přejeme podniku VFU Brno ŠZP Nový Jičín, aby mu stroje i nadále dobře sloužily a byl s nimi spokojený.

nahoru