en f

Novinka

LUKROM představil novinku na českém trhu - nová generace teleskopických manipulátorů JCB příchází

26/09/2019

A máme to za sebou! Společnost LUKROM na dnešní akci JCB DEN, který se konal na středisku ve Valašském Meziříčí, představila zcela novou řadu manipulátorů na českém trhu! Jedná se o jednu z největších investic v celé historii firmy JCB do tohoto projektu a podtrhuje závazek být nejlepším dodavatelem strojů v Anglii, v Evropě a na celém světě. Celková investice vyjde na 56 milionů EUR.

Největších změn dostála kabina, která nově nese označení Command Plus. Vývoj nové kabiny probíhal přímo v Anglii ve výrobním závodě JCB, kde se kabiny na manipulátory vyrábějí. K tomu přispěla i skutečnost, že se staví nový výrobní závod na kabiny JCB Cab Systems, který podle výkonného ředitele JCB Graeme MacDonalda bude nejmodernější a nejefektivnější továrna na kabiny na světě

Pokud se tedy dostaneme ke konkrétním změnám, které nová kabina Command Plus nese, za zmínku stojí zejména odhlučnění, bezpečnost a pohodlí. Kabina splňuje normy ROPS/FOPS s navýšením vnitřního prostoru o 14 %, je plně utěsněná, což bylo dosaženo vlisováním panelů, dvojitým utěsněním dveří a kabeláží kompletně vedenou v přepážkách nebo sloupcích. Tímto bylo dosaženo snížení hluku uvnitř kabiny o 50 % na úroveň 69 dB, což dělá kabinu Command Plus nejtišší kabinou na trhu s teleskopickými manipulátory!

"Nově je výhled z kabiny tvořen skrze jednodílné zakřivené čelní a střešní sklo, což umožňuje obsluze stroje naprosto perfektní výhled. Systém vícenásobného čelního a střešního stěrače vyčistí 92 % celkové prosklené plochy," prozradil při představení šéf projektu JCB Petr Sedláček s tím, že velkému zlepšení se dostalo i systému HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace) - režim odmrazování je rychlejší o 66 % a nově je zapínatelný v automatickém módu (Auto Defrost Mode), možnost ovládání režimu proudění vzduchu (Air Flow Mode Control) a nově také možnost automatické regulace teploty (Automatic Climate Control).

Nová generace teleskopických manipulátorů JCB bude také disponovat vyšší nosností. Stroje se nově pochlubí zvýšením nosností o 100 kg (jde o modely 532-70, 542-70, 536-95), resp. o 200 kg (u modelu 538-60). Výrazným zlepšením se dostalo nejen maximální nosnosti stroje při zasunutém výložníku, ale dochází k navýšení maximální nosnosti o 25 % do maximální výšky a o 11 % při plném dosahu.

JCB svými kroky v modernizaci teleskopických manipulátorů dokazují, že jejich stroje jsou špičkovými pomocníky v mnoha oborech podnikání, ať už jde o zemědělství, energetiku, odpadové hospodářství, údržbu silnic nebo v lesnickém a dřevařském průmyslu. Berou ohled na efektivitu, ekologii a v neposlední řadě na ergonomii a design, který ovlivňuje pohodlí a zdraví obsluhy strojů.

nahoru