en f

Novinka

LUKROM rozjel DEMO TOUR. Vyzkoušejte si i vy zemědělské stroje na své farmě

11/05/2021

Jarní polní práce jsou v plném proudu a snad na všech polích se to hemží zemědělskou technikou. Společnost LUKROM se tak pustila do DEMO TOUR nové generace přesného secího stroje HORSCH Maestro 8 CX a traktoru Fastrac JCB 4220.

 

Demo tour odstartovala setím cukrové řepy v Blažovicích a poté se stroje přestavovaly při setí kukuřice. „Přesněji tour začala v Blažovicích u Brna a přesouvala se dále na Vysočinu do Martinic a Blatnice. Odtud se jel velký přejezd zpátky domů na Moravu a selo se na Opavsku, v Kelči a ve Starém Jičíně, následně jsme skončili u Šternberka a v okolí Svitav,“ upřesnil servisní technik LUKROMU Lukáš Janča.

 

LUKROM v rámci této akce předvedl novou generaci přesného setí.

Souprava se skládá z 12/8-mi řádkového secího stroje Horsch Maestro 12/8 CX (přetlakový systém). Sečka je vybavena systémy Section Controll (vypínání sekcí kvůli přesévání) aAutoForce (automatické nastavení přítlaku na každé výsevní jednotce).

Každý výsevní vozík je vybaven svým zásobníkem na osivo. „Na rámu je velký centrální zásobník (3000 l) na průmyslová hnojiva a vedle malý centrální zásobník (300l) na mikrogranulát. Pracovní rychlost může být až 15 km/h. Sečku je možno dále využít na výsev řepy, slunečnice, řepky, sóji atd…,“ přiblížil Lukáš Janča.


Co se týká traktoru, jedná se o JCB Fastrac 4220 Stage V na kultivačních kolech, z toho zadní náprava je osazena dvoumontáží, z důvodu zamezení setí do koleje traktoru.. Traktor je vybaven GPS John Deere s GPS příjímačem  StarFire 6000 a předplaceným signálem SF3. Sečka nepotřebuje zvlášť svůj monitor, jelikož se vše zobrazuje přes systém ISOBUS a vše se promítá na monitoru John Deere společně s navigací.

Přemýšlíte o pořízení některého z těchto strojů, rozšíření své flotily nebo máte zájem si jej vyzkoušet? Tak neváhejte a kontaktujte naše obchodní zástupce značky HORSCH a JCB.

Ozvat se mohou samozřejmě i lidé, kteří chtějí náš stroj například porovnat s konkurencí.„V plánu jsou dále i střediska v okolí Ostravy či Hrotovic. Na každém středisku se seje v průměru okolo 30 hektarů. Mezi středisky se, ač přes vetší přepravní šířku, přejíždí po vlastní ose,“ dodal Lukáš Janča.

V plánu je však i další akce. Za pár týdnů po vzejití kukuřice by měla konat tour s novou generací plečky HORSCH Transformer. „Ještě před sklizní by se pak měla rozjet akce s postřikovačem Horsch jak v tažené, tak v samochodné verzi, ale to ještě upřesníme.. Podobná tour jako tato se jela i loni a myslím, že se tyto akce těší dobrému zájmu, takže se určitě můžeme těšit i na příští rok,“ doplnil.  

 

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT NAŠE OBCHODNÍ ZÁSTUPCE, KTEŘÍ VÁM PODAJÍ PODROBNÉ INFORMACE A DOMLUVÍ SE S VÁMI NA DALŠÍM POSTUPU. 

DEJTE NÁM O SOBĚ VĚDĚT


KLIKNĚTE ZDE

 

nahoru