Novinka

Mladý zemědělec 2024: Tobiáš Nečas ze druhého místa přináší radost i do našeho holdingu LUKROM

20/06/2024

S radostí oznamujeme, že v prestižní soutěži Mladý zemědělec 2024, který má za sebou první ročník, se na druhém místě umístil Tobiáš Nečas, syn našeho dlouholetého zaměstnance Ondřeje Nečase. Tento vynikající úspěch nejen potvrzuje kvality mladých zemědělců v České republice, ale také zdůrazňuje pevné rodinné vazby a tradici v oblasti zemědělství, kterou v našem holdingu LUKROM velmi oceňujeme.

"Jsem nesmírně hrdý na Tobiáše. Vidět, jak pokračuje v rodinné tradici a dosahuje takových úspěchů, je pro mě jako otce i jako zemědělce velmi dojemné. Věřím, že ho čeká skvělá budoucnost," řekl k synovu úspěchu Ondřej Nečas, který sám pochází ze zemědělské rodiny. Jeho rodiče pracovali na pozicích agronom a zootechnik, prarodiče měli zahradnictví.

"Vyrůstal jsem v tom, a i když jsem zatím zemědělství nevystudoval, vrátil jsem se k němu, jakmile byla příležitost. A od té doby je toho Tobiáš nedílnou součástí.  Doma chováme zvířata, pěstujeme ovoce a zeleninu pro vlastní potřebu," vyjmenovává Ondřej Nečas. 

Svou lásku k zemědělství tak odmalička předává svému synovi. "Poslední 3 roky jezdí Tobi pravidelně na týden až dva o letních prázdninách k příbuzným, kteří mají farmu 150ha a masný skot, baví ho to, bere to i jako formu dovolené. Zde se samozřejmě zapojuje do všech činností na farmě, které již zvládá sám a k některým se postupně dostává," prozradila hrdý táta s tím, že nejradši mají oba období sklizně, hlavně žní. "Každý rok si beru volno v zaměstnání a jezdím s kombajnem, vyčistím si hlavu a dělám, co mě baví. Tobi je u toho samozřejmě se mnou, pokud nemá jiné aktivity," říká s úsměvem. 

"Soutěž Mladý zemědělec byla pro mě obrovskou zkušeností. Díky podpoře mé rodiny jsem měl možnost ukázat, co všechno jsem se naučil. Zemědělství je nejen naše rodinná tradice, ale i moje vášeň a životní cesta," dodává sám Tobiáš, který se stal ispirací pro všechy děti, které se o zeměděsltví zajímají. 

 

Co je soutěž Mladý zemědělec?

Soutěž Mladý zemědělec je událost, která má za cíl podpořit a ocenit mladé talenty v zemědělském sektoru. Účastníci soutěží v různých disciplínách, které zahrnují teoretické znalosti, praktické dovednosti a inovativní přístupy k zemědělství. Hodnotí se nejen jejich odborné schopnosti, ale také jejich schopnost řešit problémy a přinášet nové nápady do praxe. Letos se konal první ročník. 


Úspěch Tobiáše Nečase

Tobiáš Nečas, syn našeho zaměstnance Ondřeje Nečase, se v této náročné soutěži umístil na skvělém druhém místě. Dokázal porazit téměř devět tisíc nadaných zemědělců ze 120 základních škol. Tento úspěch je výsledkem jeho vytrvalé práce, odhodlání a lásky k zemědělství, kterou převzal po svém otci.


Rodinné vazby a tradice v zemědělství


Tobiášův úspěch není jen individuálním oceněním, ale také ukázkou silných rodinných vazeb a tradice v zemědělství. Jeho otec, Ondřej Nečas, který pracuje v holdingu LUKROM, je naším dlouholetým zaměstnancem. Společně tvoří dokonalý příklad propojení rodinných hodnot a profesní excelence.

 

Celý tým holdingu LUKROM gratuluje Tobiášovi k jeho skvělému umístění a přeje mu mnoho dalších úspěchů na jeho zemědělské cestě.


Děkujeme Ondřeji Nečasovi za jeho dlouholetou práci a Tobiášovi za vynikající reprezentaci nejen své rodiny, ale i našeho holdingu. Vaše úspěchy jsou pro nás všechny inspirací.

nahoru