Novinka

Momentálně na trhu nic lepšího není, říká majitel prvního traktoru Fastrac 4000 v ČR

07/10/2015

 

Žhavá novinka JCB Fastrac 4000 už má v České republice prvního majitele. Vozový park si rozšířil agropodnik KELEČSKO a.s., který bude stroj využívat zejména na dopravu. Společnost LUKROM předávala žlutého obra na jednom ze svých středisek ve Valašském Meziříčí.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ| Na výběru nového zemědělského stroje si dávali záležet. Nakonec měl však agropodnik KELEČSKO a.s., který působí ve Zlínském kraji v okolí města Kelče, jasno: do stáje přibrali zbrusu nový Fastrac 4000 od JCB, který byl teprve nedávno představen v České republice. Vlastník KELEČSKA Eduard Kovařík se tak stal zcela prvním majitelem Fastrac 4000 u nás. „Tento traktor jsme zakoupili především do dopravy, neboť jsme jej vyhodnotili jako nejlepší. Říkám naprosto zodpovědně, že nic lepšího momentálně na trhu není,“ potvrdil muž, jehož podnik se zabývá živočišnou a rostlinnou výrobou a výrobou krmných směsí.

Na dopravu je nový Fastrac předurčen

KELEČSKO spolupracuje s LUKROMEM již více než dvacet let a podle toho vypadá i jejich park zemědělské techniky. „Za tu dlouhou dobu jsme koupili už širokou paletu zemědělských strojů. Secí techniku značky HORSCH, dopravní techniku a další. Jen v letošním roce jsme převzali od LUKROMU manipulátor, Fastrac a plánujeme koupit ještě další dopravní techniku,“ vyjmenoval Eduard Kovařík, který si dobré vztahy s LUKROMEM jen pochvaluje. S novým přírůstkem budou vozit zejména komodity. „Jelikož se však zabýváme i živočišnou výrobou, tak se doprava vztahuje také na krmné suroviny,“ doplnil Kovařík s tím, že traktor s tak vysokou přepravní rychlostí, ale také důmyslným brzdovým systémem a odpružení je pro dopravu přímo předurčen. Zájem o moderní novinku je podle obchodníků velký. „Aktuálně máme další dva tři zájemce. Je to krásná mašina, myslím, že se bude hodně prodávat,“ svěřil se Martin Tvrdý z LUKROMU.

nahoru