Novinka

NOVÁ MÍCHACÍ A NÁSTŘIKOVÁ LINKA: zásadní krok v inovaci výroby krmných směsí

25/11/2021

Po náročných investičních akcích; celkové modernizaci sila a sušárny na středisku v Lípě, které byly dokončeny v loňském roce, se vedení divize zemědělských komodit a krmiv pro rok 2021 rozhodlo k další zásadní změně.
Středisko se pustilo do výměny míchačky, která bude znamenat zásadní krok v inovaci výroby krmných směsí. Investice míchací a nástřikové linky bude stát LUKROM bezmála sedm milionů korun.

Stávající míchačka je v provozu nepřetržitě od roku 2002, což znamená, že tento stroj již namíchal neuvěřitelných 1 500 000 tun krmných směsí! I to byl důvod, proč změna musela zákonitě přijít. Technický stav už byl zkrátka nevyhovující. Vedení divize vybralo novou míchačku od stejného výrobce, a to holandské společnosti Van Aarsen.  

„Máme vlastní zkušenost se spolehlivostí stroje, který je zároveň tzv. „srdcem míchárny“, a mnoho výroben v České republice již má tento typ nainstalovaný ve svých výrobnách, a tak nám to usnadnilo rozhodování,“ přiznává vedoucí VKS v Lípě Martin Coufalík s tím, že se jedná o nejzásadnější krok v inovaci výroby krmných směsí, avšak zároveň také nejnáročnější.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celá akce s sebou nesla řadu úskalí. Vzhledem k tomu, že výměnu míchačky nešloprovést ze dne na den, byla nutná minimálně týdenní odstávka. „To byl důvod, proč nás tento fakt dovedl i k další myšlence, a to výměně nástřikové linky do samotné míchačky. Postupem času se kladou čím dál větší nároky na výživu zvířat, a tak byla pomalu přidávána spousta nástřiků do míchacího zařízení. Z důvodu odstávky se nám naskytla možnost inovovat tyto nástřiky v jeden celek a zároveň tak urychlit samotnou výrobu,“ přiblížil celý projekt Martin Coufalík.

Na středisku v Lípě v rámci divize zemědělských komodit a krmiv se v letošním roce vyrábí cca 8 000 tun krmiv měsíčně, což při týdenní odstávce znamená cca 2 000 tun krmiv, která je nutno vyrobit do zásoby a doručit na farmy našich zákazníků. „Doufám, že samotná realizace se provede bez problémů a přinese nám do dalších let spoustu benefitů, a to zvýšení kvality dodávaných krmiv našim zákazníkům a zároveň zrychlení samotné výroby,“ doplňuje.

 

 S L E D U J T E  N Á S  N A  S O C I Á L N Í C H  S Í T Í C H

A

OBJEVTE LUKROM VÍCE Z BLÍZKA

 

 

nahoru