en f

Novinka

Nová moderní hala pro výkrm drůbeže v Šaraticích už dostává podobu

07/04/2022

Výstavba nové moderní haly pro výkrm drůbeže na našem středisku v Šaraticích je v tuto chvíli v plném proudu. Kapacita haly je stanovena až na 36 500 kusů kuřat. Finiš prací a naskladnění prvního turnusu je naplánováno na červenec.

  

Do výstavby nových hal pro výkrm brojlerových kuřat investuje naše skupina v posledních letech čím dál výrazněji. Nové moderní haly jsou totiž dokonale izolovány, což má návaznost na nižší spotřebu energií zejména v zimních měsících, kdy je potřeba topit.

V tuto chvíli je v plném proudu výstavba další nové moderní haly pro výkrm drůbeže, a to na jednom z našich středisek v Šaraticích. Její kapacita je stanovena na 36 500 kusů kuřat.


„O této investici společnost ZEV Šaratice rozhodla i z toho důvodu, že má zajištěnou jistotu odbytu kuřat do společnosti Raciola a.s., která je součástí skupiny LUKROM,“ vysvětluje místopředseda představenstva ZEV Šaratice Marian Špunar s tím, že tímto se vrátí celkový počet vykrmených kuřat v tomto podniku do 4 hal. „V rámci jednoho turnusu bude tímto výkrm v původní počtu mírně nad 100 000 kusů kuřat,“ doplňuje.

Termín kolaudace a dokončení je stanoven na červenec letošního roku. V červenci je již také plánováno naskladnění prvního turnusu kuřat.

V současné době probíhá výkrm kuřat v ZEV Šaratice, a.s. ve 3 halách po ca. 25 000 kusech kuřat, z toho dvě haly jsou v Šaraticích a jedna ve Zbýšově.

Původní čtvrtá hala se již nevyužívá pro výkrm a byla přebudována na moderní sklad osiv obilovin, kukuřice a řepky firmy Saaten-Union a Rapool. „Kapacitu této původní čtvrté haly bylo plánováno nahradit halou novou, jejíž výstavba byla zahájena již na podzim 2021,“ dodává Marian Špunar.

  

 

nahoru