Novinka

Nová servisní hala v Bánově už dostává obrysy

02/03/2023

Po demolici části stávajícího objektu, se stavaři pustili do dalších etap. V areálu společnosti ZEAS Bánov roste nová servisní hala pro středisko prodeje zemědělské techniky.

Hlavní servisovanou značkou na tomto středisku je JCB, která má v Bánově centrálu. Hala má nabídnout lepší komfort, a hlavně zázemí pro opravu zemědělských strojů, jejichž prodej se rok od roku zvyšuje. Očekávaná investice do nového servisního zázemí je přibližně 25 mil. Kč.

„Výstavba nové haly jede dle harmonogramu. V současné době se čeká na dodání dvou kusů světlíků, které by měli být vyrobené v druhé půlce března,“ prozradil šéf tohoto lukromáckého střediska v Bánově Jaroslav Jandek s tím, že po montáži světlíků již bude možné dokončit opláštění střechy haly.

Začátkem příštího týdne je v plánu montáž jeřábové dráhy a ve čtvrtek bude osazen samotný jeřáb. „Souběžně s montáží dráhy a jeřábu bude probíhat opláštění bočních stěn. Do konce května by měla být hrubá stavba haly dokončena,“ přiblížil plánované práce šéf střediska.

V průběhu letošního června by se měla dokončit podlaha v hale a odstartují práce na terénních úpravách okolo stavby. „V červnu budou rovněž zahájeny práce na odstavných plochách a na parkovišti u haly. Také se bude kopat nová kanalizace a výstavba požární nádrže (tím je podmíněna kolaudace haly),“ vysvětluje Jaroslav Jandek s tím, že tyto činnosti by měly probíhat až do začátku října.

Kolaudace haly je naplánována kolem 10. - 15. října a následně plánuje naše společnost LUKROM halu slavnostně otevřít.

 

nahoru