en f

Novinka

Nové odrůdy meruněk i hrušní. LUKROM plus vysadil v buchlovických sadech mladé stromky

29/06/2021

Již v brzké budoucnosti se budou moci naše sady v Buchlovicích chlubit nabídkou rozšířeného sortimentu. V letošním roce tady totiž naši pracovníci vysadili mladé stromky.

 

Tomu předcházelo vyklučení 3,5 hektaru starých jabloní odrůdy GOLDEN, které byly vysázeny již v letech 1973, a které kvůli svému stáří již tolik neplodily. Nahradilo je 2 640 kusů stromků mladých hrušní a 584 kusů mladých stromků meruněk, které bude možné vybírat hned z několika odrůd.


Vysázeny byly letní odrůdy hrušek, například WILIAMSOVA ČERVENÁ, které budou dozrávat v srpnu, sklízet je bude možno do září a k uskladnění budou maximálně po dobu dvou měsíců. Na sklizeň letních odrůd navážou odrůdy zimní, například DICOLOR, či LUCASOVA. Tyto hrušky budou dozrávat v září a v dobrém, chladném sklepu je možné je uskladnit až do února.

 

 


„Meruňka snáší během zimy mrazy poměrně dobře, jistě lépe než třeba broskvoň. Její květy a mladé plůdky jsou však na jarní teploty kolem 0° C už velmi citlivé. Proto již stávající výsadbu doplnily ještě stromky mladých meruněk odrůdy GOLDRICH,“ prozradil šéf lukromáckého podniku prvovýroby LUKROM plus Karel Čadek s tím, že potrvá ještě minimálně 3 roky, než nám tato výsadba dá první plody, ale již letos si v sadech nakoupíte kromě jablek také višně, slivoně, hrušně, broskvoně, meruňky a třešně ze stromů dříve vysázených.

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE O PRODEJI NAJDETE V SAMOSTATNÉ SEKCI

PRODEJ OVOCE

Pouze zde se dozvíte vždy ty nejčerstvější informace z našich sadů.

nahoru