en f

Novinka

Novinky z daní a účetnictví, ale také zasloužený relax. Parta účetních si užila teambuilding na Valašsku

24/11/2015

Odborné debaty, školení, utužení vazeb, ale také pořádná dávka relaxu. Resort Valachy Velké Karlovice hostil na začátku listopadu pořádnou partu „lukromáckých“ účetních. Do horského Spa hotelu Lanterna jich vyslala společnost více než pět desítek.

VELKÉ KARLOVICE| Spadané listí šustící pod nohama, chladivý horský vzduch, fantastické jídlo i pití a wellness procedury. To všechno měly možnost si naše ženy dopřávat během třídenního pracovně - relaxčního pobytu. Odpočinek jim snad pomůže lehce zvládnout kritickou část roku, kterou představuje letošní uzávěrka.

Odborná část pobytu byla jako vždy na vysoké úrovni. A co jsme se během školení dozvěděli? „Důležité novinky a připomínky k daním a účetnictví přednesla hned v úvodu paní Ivana Kamenářová. V příštím roce nás dále čeká nasazení nové verze ERP systému Navision. Nemalé vzrušení zavládlo, když jsme debatovali o novém systému elektronického oběhu dokladů, který by se měl rozjet ještě na přelomu tohoto a příštího roku. Část společných schůzek byla také věnována odborným debatám pro děvčata ze strojařské divize a zemědělských podniků ve skupině LUKROM. Velmi tímto děkujeme vedení společnosti, že tyto akce pořádá a podporuje,“ přiblížil v kostce IT manager společnosti Kamil Křibík.

Premiéra pro novou hlavní účetní

Školení oživil, mimo jiné, svou prezentací reportu pohledávek a závazků i podnikový právník Tomáš Pavlíček či Martina Kurčerová přednáškou Excel pro prvovýroby.

Velká premiéra však čekala na naši novou kolegyni Ivanu Kamenářovou, která usedla na křeslo hlavní účetní teprve před devíti měsíci. Ta přiznala, že pracovní teambuilding takového formátu zažila vůbec poprvé během své pracovní kariéry. Konečně však mohla na vlastní oči vidět pohromadě všechny své kolegyně.  „Nevěděla jsem, co od toho očekávat, ale těšila jsem se. Jsem moc vděčná, že LUKROM takové akce pořádá, protože já většinu účetních znám pouze virtuálně - jméno znám, středisko znám, ale obličeje jsem musela teprve přiřadit…a co musím přiznat, když jsem viděla všechny paní účetní pohromadě v jedné místnosti, tak mě přepadla i taková lehká nervozita. Na vlastní oči jsem poznala jak je LUKROM velký,“ přiznala s úsměvem tmavovlasá účetní s tím, že školení i wellness v tak krásném prostředí byl pro ni opravdu skvělý zážitek.

Nasadila vysokou laťku

Nová šéfka účetních během pobytu přiznala, že její nástup po hlavní účetní Marcele Vajdákové, nebyl jednoduchý. „Uvědomuji si, že nastavila laťku hodně vysoko. Začátky mi usnadnily všechny střediskové účetní, protože jsou zkušené a mají zaběhlý systém. Ochotně mi vše vysvětlovaly (a vysvětlují nadále) a byly trpělivé při řešení problémů. Proto jsem také ráda, za uspořádání takové hromadné akce ve Velkých Karlovicích, která stmelí kolektiv a naváže příjemnou spolupráci. Takové velké setkání je vždy přínosné, k problematice se můžou vyjádřit všichni naráz a pak z toho lze vyvodit i nějaké smysluplné závěry. To si myslím, že se nám v tomto případě, určitě podařilo,“ uzavírá spokojeně Iva Kamenářová. 

 

Jak jsme si to v srdci malebných Beskyd užili, se můžete mrknout zde: http://www.lukrom.cz/fotogalerie

nahoru