Novinka

NOVÝ KOMPAKTNÍ MANIPULÁTOR UDĚLÁ VELKÝ DOJEM

30/11/-0001

Nejmenší teleskopický manipulátor od společnosti JCB - nový Loadall 514-40 byl poprvé představen na výstavě Agritechnica a dá se předpokládat, že vzbudí velký ohlas u široké zemědělské veřejnosti.

V hospodářských budovách, kde stísněné pracovní prostory a omezený přístup omezují možnosti manipulace běžného kompaktního nakladače, umožňují ultra-kompaktní rozměry (výška 1.8 m a šířka 1,56 m) nejmenšího manipulátoru JCB poskytnout dostatek výkonu a produktivity.

V případech, kdy je potřeba manipulátor převést  do vzdálených míst, lze lehký model 514-40 naložit na přepravní vozík a přemístit.

 

Klíčové vlastnosti manipulátoru JCB 514-40:

  • Kabina širší o 200 mm než u konkurenčních strojů poskytuje vice místa pro obsluhu
  • Nízko údržbový vznětový motor o výkonu 18.4 kW (24.7 k) splňující emisní normu Stage V bez použití DPF nebo DEF.
  • 82 % sdílených komponentů JCB zajišťuje kvalitu, snadnou údržbu a maximální provozuschopnost
  • Nosnost 1,3 tuny v plné výšce (max. 1,4 tuny) – o 12 % větší než u konkurence
  • O 17 % vyšší poměr výkon/hmotnost a lepší manévrovatelnost oproti předchozímu modelu 516-40

Více než 45 let zkušeností s vývojem teleskopických manipulátorů umožnilo vytvořit nejmenší kompaktní balíček v podobě nového nakladače JCB 514-40, který disponuje komfortem a velkým výkonem.

S výškou pouhých 1.8 m a šířkou 1,56 m byl model 514-40 navržen tak, aby se dostal i do těch nejstísněnějších prostor. Stroj je dostatečně malý, aby projel vraty o výšce 2 m.  Díky řízení všech kol poskytuje bezkonkurenční manévrovatelnost, což z něj činí ideální teleskopický nakladač pro práci v nejmenších prostorech. Své uplatnění nalezne v malých stájích běžného zemědělského podniku, na malých soukromých farmách, u chovu koní nebo v komerčním zahradnictví.

Teleskopický nakladač je poháněn nízko údržbovým vznětovým motorem o výkonu 18,4 kW (24,7 k), který splňuje emisní normu Stage V, bez potřeby filtru pevných částic (DPF) nebo DEF, čímž minimalizuje provozní náklady a zjednodušuje provoz.

Tento tříválcový motor o objemu 1,1 litru pohání osvědčenou hydrostatickou převodovku (tvořenou hydrogenerátorem BOSCH a dvou rychlostním hydromotorem LINDE), která umožňuje maximální rychlost jízdy až 15 km/h. Trvalý pohon a řízení všech kol dodává nakladači výborné manévrovací schopnosti i na špatném terénu.

Maximální nosnost 1400 kg, a maximální výška zdvihu 4,0 m činí z kompaktního manipulátoru ideální stroj pro řadu odvětví venkovského průmyslu. Nosnost při plném dopředném dosahu je 525 kg.

S pohotovostní hmotností 2 695 kg se stroj může pochlubit o 17 % vyšším poměrem výkon/hmotnost než u předchozího modelu 516-40. Nový nakladač lze snadno přepravovat na lehkém 3,5 tunovém přívěsu za autem s pohonem 4x4 nebo lehkým užitkovým vozidlem, což usnadňuje přesun mezi vzdálenými pracovišti a snižuje náklady.

Kabina obsluhy je o 20 % prostornější než u modelu 516-40 a o celých 200 mm širší než u konkurenčních strojů, což poskytuje obsluze pohodlné pracovní prostředí s vynikajícím výhledem do všech stran. Ovládací prvky shodné z  ostatních strojů rodiny JCB umožňují obsluze snadné a intuitivní ovládání nakladače.

Mezi standardní prvek výbavy patří tažné zařízení: koule o průměru 50 mm se 7 kolíkovou elektrickou zásuvkou, couvací alarm, silniční světla, patentovaný JCB bezpečnostní systém zatížení a základní verze telematického monitorovacího systému JCB LiveLink Lite.

Model 514-40 je vybaven novým lehkým rychloupínacím závěsem typu “Compact Tool Carrier”, který používají i ostatní kompaktní nakladače od společnosti JCB.  Na nový rychlozávěs lze snadnou uchytit závěsné paletizační vidle s čepem nebo lžící o objemu 0,41 m3.  Přídavný hydraulický okruh na rameni umožňuje používat širokou škálu originálního nářadí JCB, což zvyšuje všestrannost tohoto kompaktního stroje.

 

nahoru