en f

Novinka

Nový pomocník JCB na středisku LUKROM ve Vyškově

21/06/2020

Letos na jaře obdrželi pracovníci střediska zemědělských komodit a krmiv ve Vyškově, které je součástí společnosti LUKROM, nový stroj JCB TELETRUK 30D. Tento specialista na manipulaci v logistických centrech je náhradou za již dosloužený konvenční vysokozdvižný vozík. „Nakládání a manipulace s krmivem a rostlinnými komoditami je u nás na středisku stále hodně, proto si tohoto nového pomocníka velmi vážíme“, popisuje vedoucí střediska Jiří Rotrekl.

Na první pohled se zdá, že TELETRUK se nijak neliší od klasických vysokozdvižných vozíků. Svou velikostí a velmi malým zatáčecím rádiusem je stejný jako běžné vozíky, ale jeho jedinečnou vlastností je teleskopicky výsuvné rameno, podobné jako u teleskopických manipulátorů. Obsluha tak může při běžné manipulaci s paletizačními vidlemi dosáhnout dále, což jí usnadňuje práci například při vyskladňování nebo naskladňování palet na korbě nákladního automobilu. Vysunutím ramene TELETRUK umístí paletu bez problémů do větší hloubky korby, čímž eliminuje potřebu objíždění korby ze stran, jako je to u běžných vozíků. Tím šetří čas a pohonné hmoty. Práce je tak mnohem efektivnější. Stroje JCB TELETRUK mohou být poháněny běžným dieselovým motorem nebo zkapalněným plynem (LPG) a nově i elektrickým pohonem.

Ve Vyškově si pracovníci zvolili vozík s  dieselovým motorem a nosností 3 tuny. Standardně je vozík vybaven průmyslovými paletizačními vidlemi třídy 3B o délce 1200 mm s bočním posuvem. Navíc je TELETRUK ve Vyškově nadstandardně vybaven systémem rychloupínacího zařízení „CHANGEZEE“, které umožňuje rychlou výměnu nářadí bez potřeby vystoupení obsluhy z kabiny. V tomto případě může obsluha pohodlně měnit paletizační vidle za lopatu o objemu 0,5 m3 a naopak. Tím je zase vozík JCB TELETRUK více univerzálnější. Kromě klasické manipulace s paletami může TELETRUK nakládat na středisku do lopaty různé sypké materiály. „Občas nám TELETRUK pomáhá například při úklidu areálu, do lopaty dáváme popadané větve a ostatní nepotřebný materiál“, dodává Jiří Rotrekl.

               Přejeme našim kolegům ve Vyškově, ať jim je nový TELETRUK dobrým pomocníkem po dlouhou dobu!

 

 

nahoru