en f

Novinka

Oceněná obchodnice roku Zuzana Pospěchová: Byla to výzva a teď jedeme dál!

13/04/2018

Do LUKROMU nastoupila před 17 lety jako účetní. Nejdříve působila na středisku v Šenově u Nového Jičína, později se přesunula do Valašského Meziříčí, kde působí ZUZANA POSPĚCHOVÁ dodnes. Pauzu od práce si dala jen na pár let v roce 2008, kdy se věnovala mateřským povinnostem. Jak se stala z účetní obchodní manažerkou, která letos získala ocenění za nejlepší obchodnici od společnosti HORSCH? To nám prozradila sympatická blondýnka v následujícím rozhovoru. 

 

Po návratu z mateřské jste již na svou původní pozici účetní nenastoupila. Proč?

Než mi skončila mateřská, šla jsem se informovat za svým nadřízeným Robertem Hábou, jak se domluvíme na návratu. Jelikož jsou tři roky dlouhá doba, tak moje pozice byla samozřejmě obsazena. Pan Hába mi ale řekl, že je volná pozice obchodního manažera.

 

Jaké byly první reakce?

Ptal se mě, jestli bych to nechtěla zkusit. Nejprve jsem na něj vyvalila oči a řekla, že potřebuji čas na rozmyšlenou. Byla to velká výzva, jelikož do té doby jsem znala spíše čísla a papíry. Nevěděla jsem, zdali se dokážu orientovat na tak specifickém trhu, jestli dokážu proniknout mezi zemědělce i z pohledu ženy, a hlavně jestli dokážu pochopit celou problematiku, co se prodeje zemědělské techniky týče. Po dvou dnech rozmýšlení jsem si řekla a proč ne, je to velká výzva a jdu do toho!

 

Popište, jaké byly začátky na nové pozici.

Hrozně mě lákala komunikace s lidmi, která je neodmyslitelnou součástí obchodního zástupce. Samozřejmě stěžejní záležitostí bylo ponořit se do problematiky strojů, ale měla jsem a mám kolem sebe skvělý tým kolegů, kteří mi hrozně pomohli. Od začátku jsem se zaměřovala převážně na stroje HORSCH a zůstalo mi to až dodnes.

 

Zorientovala jste se rychle?

Nebudu říkat, že začátky nebyly těžké, hodně času jsem strávila nad prospekty a materiály, ale také na poli s kolegy. Chtělo to jezdit ke strojům, poslouchat, vnímat jejich poznatky a zjišťovat veškeré informace. Zemědělství pro mě byla z tohoto pohledu nová věc, naučit se vnímat půdu a celkově podmínky, které u zákazníků právě jsou. Je to složité odvětví a ani dnes nemohu říct, že umím všechno. Ale je to týmová práce a dobrých výsledků jsem dosáhla právě díky týmovosti mých kolegů, za což jim děkuji.

 

Co vás baví na této práci nejvíc?

Mám ráda samostatnost, která k této práci patří. Baví mě plánování a komunikace. Samozřejmě všechno to závisí na plnění plánu, ale každý plán je výzvou a myslím, že jsem díky původní práci účetní naučená určité systematičnosti a ta mi hodně pomáhá. Baví mě samozřejmě i stroje HORSCH, představují kvalitu a ta se dobře prodává.

 

 

Mezi zemědělci mnoho žen asi jen tak nepotkáme. Jak je vnímáte vy ze své pozice?

Musím říct, že zemědělci jsou pro mě inspirativní lidé a ráda s nimi pracuji. Pořád mě překvapují a pořád se dozvídám něco nového. Jsem ráda, že se pohybuji v tomto prostředí, které mě obohacuje nejenom po pracovní stránce.

 

Vedení společnosti HORSCH vás letos ocenilo jako obchodnici roku. To je velký úspěch!

Byla jsem moc potěšena. Je pravda, že jsem tento rok hodně věnovala práci a určitě to pocítili i moji nejbližší. Jsem ráda za to, jak mě podporují. Za ocenění moc děkuji, ale musím znovu říct, že to ocenění patří celému týmu a všem mým kolegům.

 

Prozraďte svým kolegům nějaké tipy na to, jak se stát úspěšným obchodníkem.

V zemědělství jsou roky nepředvídatelné, hrozně záleží na podmínkách, které v určitém roce jsou, také na náladě zemědělců. Když jsou na tom dobře, je jejich nálada nakupovat větší. Ale i to je to, co mě na tom baví, že každý rok je jiný.

 

Jak jste ocenění oslavila?

Sklenkou vína doma s manželem. Beru to tak, že je další rok, a jak říká vedení naší společnosti, jedeme dál a jsou před námi další výzvy.

nahoru