en f

Novinka

Pomoc moravským sousedům vnímáme jako nezbytnou

02/08/2021

Ani nám nejsou lhostejné osudy obyvatel jižní Moravy zasažené tornádem. I když jsou ztráty kvůli ničivému přírodnímu živlu obrovské a uvědomujeme si, že pomoc potřebuje mnoho Moravanů. 

 

 

Proto jsme spojili síly a finančními prostředky, které jsme vybrali ve spolupráci s kabinou našich fotbalistů FC FASTAV Zlín i jejich generálním partnerem Climax, jsme podpořili konkrétní rodinu přímo v Hruškách na jižní Moravě. Na pomoc určenou pro rodinu Trojanových se nám pro podařilo vybrat 120 000 Kč.

Dům, ve kterém rodina bydlí, zůstal po zásahu ničivého tornáda bez střechy, včetně zdevastovaného okolí. Zmizel plot, stromy a zahrada se proměnila v jedno velké staveniště. Ještě hůře dopadl dům tatínka pana Trojana, který bydlel naproti. Jeho dům se doslova rozpůlil na dvě poloviny a kvůli špatné statice ho museli nakonec srovnat se zemí. Zůstala po něm jenom prázdná „díra“.

Uvědomujeme si, že tato tragédie má kromě zničených a zdevastovaných domů i další rozměr, že jde o lidi, vzpomínky, minulost, ale i budoucnost, kterou mají z těchto míst, kde žijí a vyrůstají, že za každým se píše samostatný příběh. Proto věříme a doufáme, že finanční pomoc nejen zmíněným dvěma rodinám, ale i těm ostatním, alespoň částečně pomůže urychlit návrat do běžného života.

Přejeme všem hodně sil.

 

  

nahoru