en f

Novinka

Prodej ovoce v buchlovických sadech pokračuje i po Vánocích!

14/01/2021

V ovocných sadech u Buchlovic na Uherskohradišťsku i po vánočních svátcích  pokračuje prodej jablek! Ze stromů, o které se naši pracovníci celoročně s láskou starají můžeme nabídnout jablka odrůd Golden, Idared, Jonagold a Jonagored.

Loni bylo v sadech u Buchlovic podle odhadů sklizeno okolo 900 tun. Podle ředitele podniku LUKROMU plus, která sady vlastní je kvalita jablek opět velice dobrá. 

Takzvaná průmyslová jablka, která nemají konzumní velikost a využívají se například při výrobě džusů, moštů nebo přesnídávek, loni v sadech společnosti LUKROM plus tvořila až polovinu úrody. „Sběr letních odrůd začal v srpnu, od září se sklízeli podzimní a zimní jablka. V tuto chvíli prodej pokračuje i po vánočních svátcích. Podle zájmu lidí trvá většinou do konce února, někdy do konce března,“ prozradil Karel Čadek z LUKROMU plus.

Cena kilogramu jablek se pv tuto chvíli pohybuje mezi 17 až 25 korunami.

Průmyslová jablka jsou levnější, nejdražší jsou výběrová jablka určená ke konzumaci. „Poslední roky se nám daří až polovinu úrody prodat ze dvora. Jezdí sem spousta lidí. Největší zájem je o jablka na uskladnění,“ dodává.

Pro jablka si do Buchlovic jezdí kromě jednotlivců také menší obchodníci i zástupci velkobchodů. „Někteří dodávají jablka do nemocnic, do škol. Další berou jablka na sušení, na mošty. Dodáváme i do průmyslových moštáren, lidé jezdí pro jablka na kvas,“ řekl Čadek.

Jablka se v sadech u Buchlovic pěstují na 50 hektarech, na dalších 23 hektarech jsou višně. V posledních letech podnik v menší míře vysazuje také slivoně, hrušně, broskvoně, meruňky a třešně.

 

PRODEJ JABLEK STÁLE POKRAČUJE! PŘIJEĎTE SI PRO TY SVÉ

Jak se k nám dostanete?

Kliknětě ZDE

nahoru