Novinka

Setkání agronomů v Pozlovicích: návrat tradice a předávání zkušeností

05/12/2022

Po dvou letech „covidových omezení“ se vracíme k tradici Setkání agronomů, které se uskutečnilo ke konci minulého týdne. LUKROM hostil chemiky v klidném prostředí hotelu Adamantino v Pozlovicích u Luhačovic. 

Agronomové, kterých se sešlo přibližně dvanáct desítek, se věnovali zajímavým tématům jako například chemické postřiky, výrazné navýšení cen materiálových vstupů, avšak vraceli jsme se také k událostem, ke kterým patří kalamita hrabošů v roce 2019 či dopad válečného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

 

 

„Celý kolektiv pracovníků divize je potěšen, že jsme se mohli opět sejít s agronomy spolupracujících firem, zástupci dodavatelů i vedením společnosti LUKROM. I když práce na poli i naše letošní prodejní činnosti nejsou ukončeny, dovolte mi poděkovat všem našim zákazníkům, dodavatelům, spolupracujícím vnitrofiremním střediskům a celému pracovnímu kolektivu divize agrochemie za celoroční práci,“ uzavírá šéf divize Jan Kořenek.

 

Mezi hosty se kromě Dr. Ludvíka Tvarůžka (ZVÚ Kroměříž), objevili i zaměstnanci společnosti LUKROM jako například ředitelka divize zemědělských komodit a krmiv Martina Nejedlá či Petr Kachník z divize zemědělské techniky. Závěrečné slovo patřilo majiteli LUKROMU Zdeňku Červenkovi, který pronesl i společný přípitek, který se nesl v duchu "výjimečné obyčejnosti". 

 

"Ze života se vytrácí ta obyčejnost, která je dnes v podstatě tak vzácná. Každý chce být vyjimečný, ale zemědělci jsou obyčejní lidé, a právě ta obyčejnost je dnes již vzácností. Příroda mezi sebou nebojuje, ta spolupracuje. Proto si vážím zemědělců, kteří jsou napojeni na přírodu, a tudíž na své srdce, na nic si nehrají, jsou obyčejní a přitom tak jedineční," vyzdvihl Zdeněk Červenka, který stojí v čele LUKROMU již jedenatřicet let. 

nahoru