Novinka

Slavíme den dětí. Na farmě jsme jim ukázali jak se staráme o zvířata

01/06/2023

Pomalu se z toho začíná stávat tradice. I letos jsme vzali děti, tentokrát ze zlínské základní školy Orbis, na exkurzi do chovu mléčného skotu do jednoho z našich podniků prvovýroby v Chropyni, do Agroječmínku. A jako vždy si to náramně užily a dokonce se svezli i v našich žlutých krasavcích, v traktorech JCB FASTRAC.    

Prožitkové učení umožňuje dětem získat informace na základě vlastního prožitku, vede děti k samostatnosti v myšlení, zvyšuje jejich sebedůvěru, lépe chápou souvislosti, přirozeně si osvojují dovednosti. Děti nejsou pouze pasivními příjemci informací, ale odpovědi na své otázky nacházejí samy v experimentování a prožívání různých situací.

"Jsme velmi rádi, že jsme mohli podniknout s dětmi ze základní školy Orbis exkurzi na naší farmu v Agroječmínku, kde si děti mohli na vlastní kůži zažít, co obnáší výroba mléka, čím se krmí hospodářská zvířata, v úzkém kontaktu vidět telátka, jalovice a býčky," sdělil jednatel podniku Zdeněk Červenka ml., který skupinu dětí provedl celým areálem. 

Děti prozkoumaly různé situace, společně jsme hledali souvislosti a odpovědi, v čem spočívá specifičnost zemědělství.

 

        

nahoru