en f

Novinka

Špičkový tým kovovýroby nabízí i 3D vizualizace

07/03/2019

KROMĚŘÍŽ | K divizi Mechanizace živočišné výroby neodmyslitelně patří středisko kovovýroby. Řadí se k jednomu z hlavních pilířů divize. Středisko kovovýroby společnosti LUKROM, spol. s r. o. se nachází v dobře přístupné průmyslové části Kroměříže, v areálu firmy Kromexim.

„V tuto chvíli je na středisku 15 zkušených zaměstnanců, kteří plní s největším nasazením všechny požadavky našich zákazníků, a to nejen výrobky do zemědělství. Technologicky/konstrukční tým zabezpečuje dokonalé zvládnutí jakékoliv zakázky a s tím spojených úkonů a řeší přání každého zákazníka, včetně 3D návrhů a cenových nabídek,“ uvedl vedoucí kovovýroby Zbyněk Tkadleček.

Středisko je vybaveno mostovými jeřáby, manipulační technikou a hlavně strojovým vybavením pro zvládnutí výroby širokého spektra výrobků bez nutnosti kooperací.

Sortiment kovovýroby je velmi obsáhlý a různorodý, patří zde všechny komponenty pro stájovou technologii, napájecí systémy, kejdové technologie, technologie dojíren, ventilačních systémů, vrat, schodišť, montovaných hal, expedičních zásobníků a také atypických zámečnických výrobků, svařování nerezové oceli, hliníku a v roce 2019 přibylo také tvarové vypalování. Všechny výrobky dokážou pracovníci povrchově upravovat pomocí žárového zinku nebo galvanického zinkování.

Středisko samotné se v posledních letech rozvíjí a modernizuje, v čemž hodlá firma pokračovat. V dalších letech je plánováno obohacení dílen o filtraci vzduchu s rekuperací, zateplení budovy, oprava stávajících stěn výrobních prostor, výstavba skladového přístřešku a další modernizace strojového vybavení. „Naší metou v tomto ohledu je získat nový CNC hydraulický stroj na ohýbání trubek a profilů. Všechny tyto investice směřují jak ke zlepšení pracovních podmínek našich zaměstnanců, tak ke snížení energetické náročnosti střediska a v neposlední řadě k zefektivnění výroby,“ dodal Zbyněk Tkadleček.

nahoru