Novinka

Stroje HORSCH slaví 40 let! Spolupráce s LUKROMEM začala v roce 1996

20/03/2024

Stroje německé značky HORSCH oslaví v letošním roce 40 let existence přinášející inovace a efektivitu v zemědělském sektoru. Jejich historie je plná úspěchů a přínosů pro moderní zemědělství.

 

Začněme pohledem na počátky a vývoj této světově významné značky. Rodina Horschových pochází z bavorského Schwandorfu, kde na statku Sitzenhof pan Michael Horsch se svým strýcem Waltrem v roce 1984 založili firmu, která měla vyrábět stroje pro zemědělce, aby farmářům výrazně usnadňovaly práci. Stroje navrhoval Michael a jeho bratr Philipp je konstruoval.

Další fází vývoje byly přestavby polních tahačů, aby vyráběné stroje mohly být efektivně taženy na polích. Od této vize se soustředění návrhového a konstrukčního týmu malinko odklonilo a svou inciativu plně nasměrovali do vývoje a výroby strojů na zpracování půdy, setí, logistiku v dopravě a v posledních letech také stroje pro hybridní zemědělský směr a nakonec do aplikační techniky. V průběhu let se HORSCH etabloval jako průkopník inovací v zemědělském sektoru. Stroje jsou známé svojí vysokou kvalitou, robustností, účinností a schopností zvládat náročné podmínky.

Stroje HORSCH nejsou pouze nástroji pro zemědělce, ale jsou i symbolem modernizace
a udržitelného zemědělství. 

  

Počátky spolupráce společností LUKROM a HORSCH se datují do roku 1996, kdy se
první obchody uzavíraly na průkopnický secí stroj Exactor 3 SE – půdní frézu, která byla
přesně zkonstruována podle principu „tvrdá postýlka – měkká přikrývka“. 

„Výsledkem prodejů bylo několik strojů ročně s obratem jednotek milionů korun. Rozšířením portfolia a svou popularitou se počty strojů HORSCH na našem trhu dneska čítají na tisíce kusů, což samozřejmě podporuje silné servisní zázemí našich středisek a erudovaných servisních techniků,“ sdělil Petr Kachník, který je vedoucím projektu HORSCH ve společnosti LUKROM.

V loňském roce 2023 dodali obchodníci z LUKROMU na naše obchodní území (Morava a část východních Čech) 99 kusů strojů s obratem téměř 255 milionů korun.

„Uvidíme, kam nás zavede aktuální situace v českém zemědělském sektoru, ale vždy se snažíme k těmto číslům přistupovat s respektem a pokorou, protože dodání stroje není pro nás jenom o obchodním případu, ale je to hlavně závazek a zodpovědnost z hlediska servisu,“ doplnil Petr Kachník.

 

Letošní rok je rokem, kdy by se měl konat zemědělský veletrh Techagro. Jelikož tuto výstavu všechny velké společnosti opustily, nechceme vás, naše zákazníky, obírat o zážitek z hlediska ukázky novinek v podobě např. nového secího stroje Pronto 7 DC s pracovním záběrem 7,20 m, „malého“ samojízdného postřikovače Horsch Leeb VT, nového rozmetadla na hnojivo Xeric či nového podmítače Cruiser 9 XL. „Proto jsme se rozhodli, že uspořádáme celorepublikový Polní den HORSCH, který se bude konat 26. 6. 2024 na Farmě Duben v obci Ždírec (Polná). Tímto vás samozřejmě srdečně zveme na tuto jedinečnou ukázku,“ dodal Petr Kachník. 

nahoru