en f

Novinka

Techagro? Je to běh na dlouhou trať, ale zvládli jsme to na jedničku, hodnotí ONDŘEJ ČERVENKA

19/04/2018

Letošní ročník mezinárodního veletrhu Techagro, který je největším svého druhu ve střední Evropě, je již minulostí. Akce, která má více než dvacetiletou tradici se pravidelně účastní okolo sto tisíc návštěvníků. Nejnovější zemědělské technologie a trendy si mohli návštěvníci prohlédnout na brněnském výstavišti první dubnový týden a LUKROM byl tradičně součástí. A jak hodnotí letošní Techargro jednatel naší společnosti ONDŘEJ ČERVENKA? Jak náročné jsou přípravy a co má LUKROM v plánu nyní? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v následujícím rozhovoru.

 

 

 

Když se řekne Techagro, co obecně pro společnost LUKROM znamená účast na něm?

Z pohledu velikosti a prestižnosti, je pro nás Techagro naprosto klíčová akce a proto tomu přikládáme patřičný důraz. Na celé prezentaci této firmy se podílelo přibližně 50 našich zaměstnanců a to mluví za vše. Myslím si, že letos to bylo zorganizováno naprosto špičkově. Všichni kolegové, kteří se o to starali, si zaslouží pochvalu. Především ti přímí účastníci jako Lucka Červenková, Petr Sedláček, Petr Kachník, Stanislav Čajka a samozřejmě spoustu dalších. Za to bych jim chtěl poděkovat.

 

Co byste vypíchl jako největší změnu letošního ročníku?

Asi, že se nám povedlo dát oproti minulým ročníkům obě plochy vedle sebe. I pro zákazníky i pro nás to bylo ideální.

 

Podařilo se přímo na místě uzavřít nějaký významný obchod?

Rozjednali jsme hodně obchodů. Podle mých informací se na místě uzavřely obchody v řádech jednotek, přičemž určitě stojí za zmínku prodaný FASTRAC do agropodniku Kelečsko. Jeho majitel pan Kovařík si od naší společnosti bral vlastně již čtvrtý FASTRAC JCB během krátké doby.

 

Jak početný tým obchodníků LUKROM na akci zastupoval?

Byli jsme v plné síle. Kromě strojařských obchodníků, kterých je kolem dvaceti, tam byli další obchodníci jak z divize živočišné výroby, krmných směsí, LUKROM milku, ale i z dalších divizí a firem. Co se týče obchodní činnosti, sešlo se nás celkem kolem 35.

 

 

 

Jak náročné jsou vůbec přípravy na největší veletrh ve střední Evropě?

Dá se říci, že přípravy začínají těsně po skončení jednotlivých ročníků. Je to běh na dlouhou trať. Intenzivněji se Techagru pak věnujeme asi půl roku před zahájení. Jednáme s týmem kolegů, co a kde se bude vystavovat, kdo se veletrhu bude účastnit. Dále se domlouvá nějaká participace s dalšími firmami, výrobci, dodavateli. Přípravy jsou opravdu náročné, ale zvládli jsme to na jedničku.

 

Na Techagru není nouze o setkávání se s ostatními. I LUKROM měl možnost přivítat významné zahraniční hosty. Prozraďte, o koho šlo..

Jako každoročně pro nás není veletrh jen o setkávání se zákazníky, ale zároveň to vnímáme jako možnost setkat se s našimi dodavateli, především výrobci techniky, kterou prodáváme a nabízíme. Z těch setkání bych rád zmínil návštěvu paní Horschové, jejího syna a dalších lidí německé společnosti Horsch. Setkání proběhlo hned druhý den akce a oboustranně ze setkání panovala spokojenost. Utužili jsme dlouholetou spolupráci, která funguje již, tuším 22 let. Druhým zásadním jednáním pro nás byl meeting se zástupci značky JCB, které se zúčastnil zástupce pro celý svět John Smith a samozřejmě pak další lidí z této anglické společnosti. Potkali jsme se samozřejmě i s dalšími zástupci značek, ať už z firmy Bayer, Gaspardo, Italmixu, nesmím zapomenout na zástupce John Deeru, a další.

 

Co bývá předmětem těchto schůzek?

Diskutujeme o úspěších, ale i neúspěších. Bilancujeme a vyhodnocujeme prodeje loňské, letošní a také vyhlížíme spolupráci do dalších let.

 

 

 

Měl jste vy osobně čas projít si během akce výstaviště a nahlédnout do pavilonů jiných společností?  

Trošku mě mrzí, že na jsem na to neměl příliš prostoru. Kromě našeho pavilonu jsem toho moc nestihl a neviděl. Myslím si však, že tato akce není určena jen pro zemědělskou klientelu, ale také pro širokou veřejnost, což také vidím každoročně na návštěvnosti.

Hned první den byl z pohledu návštěvnosti historicky nejúspěšnější – na brněnské výstaviště si našlo cestu okolo 37 tisíc lidí!

Ano a byli to často lidé ze široké veřejnosti, mimo činnost v zemědělství. Což svědčí o zájmu tohoto odvětví, a to je velmi pozitivní.

 

 

 

Letošní Techagro je u konce a další ročník ponese pěkné číslo, jelikož se uskuteční v roce 2020. Už má LUKROM nějaké vyhlídky?

Co se týče příštího ročníku, nemáme zatím úplně přesné informace ani představy, jak bude probíhat. Předpokládám, že to bude standardní a podobné jako letos. Jelikož se snažíme žít přítomností, tak zatím Techagro příliš neřešíme a nabíráme síly do další práce. Výhledově v následujících dvou měsících se však tento kolotoč začne opět řešit.

 

Co chystá LUKROM nyní? Jsou v plánu nějaké další akce?

V letošním roce máme v plánu několik akcí, a to konkrétně na našich nových střediscích na Svitavsku a Hrotovicích, které bychom tak rádi přiblížili našim zákazníkům. Na programu jsou také Dny otevřených dveří na středisku ve Valašském Meziříčí, které plánujeme na podzim. Co se týká cizích akcí, tak LUKROM se v průběhu roku určitě zapojí do nějakých tradičních, ale na tom se teprve budeme s kolegy domlouvat. 

nahoru