en f

Novinka

Technologie mléčného odchovu telat URBAN

13/05/2020

Od roku 2019 navázala naše společnost na spolupráci s německou společností Urban, která se zabývá výrobou technologií pro mléčný odchov telat, mezi které patří automaty Alma Pro a mléčné vozíky MilkShuttle. 

Během této doby se podařilo farmářům ulehčit práci dodáním vozíků na mléko pro telata, tak jsou právě projektovány první teletníky vybavené krmnými automaty.

Největší předností značky Urban je specializace na mléčný odchov telat. To znamená, že vývoj technologií je zaměřen pouze na toto období života, bez dalšího rozptýlení zaměření do jiných kategorií skotu nebo jiných oblastí živočišné výroby. Vyrábějí technologii se kterou mají zkušenosti a znají její fungování v praxi a další vývoj a vylepšení směrují pouze do výše popsaných technologií.

Další podstatnou předností je reflektování posledního vývoje v živočišné výrobě a směrování na automatizaci v odchovu telat. V poslední době dochází v segmentu živočišné výroby, nejen v ČR, ke změnám, které způsobil odliv pracovní síly do jiných oblastí průmyslu a služeb. Farmáři jsou postaveni před obrovskou výzvu ,,automatizace zemědělských podniků‘‘, jak při snížení pracovní síly zefektivnit výrobu, pro další fungování a udržení podniku nebo farmy v tomto oboru.

Společnost Urban disponuje technologiemi, které jsou postaveny na zjednodušení pracovních postupů, úspoře času, a celkovém snížení pracovních nákladů. Proto je to technologie, která je pro farmáře v současnosti velmi zajímavá a nabízí jim řešení jejich problémů.

Dalším plusem je šířka nabídky produktů společnosti Urban, která pro období mléčného odchovu telat, nabízí veškeré řešení. To znamená, že máme pro farmáře ucelený program pro odchov telete od prvního dne po přechod do rostlinné výživy. Kdy jednotlivé technologie na sebe navazují nebo se můžou zastupovat.

 

 

Krmný automat pro telata Alma Pro

Inteligentní technologie, která kombinuje intenzivní odchov telat a úsporu práce.

Použitím sofistikovaných senzorů konzumují telata krmnou dávku v optimální teplotě a koncentraci na základě svých individuálních potřeb. Což je pro telata fyziologicky přirozenější a vede k lepšímu růstu a vývoji. Díky jednoduché struktuře technologie a  jednoduché obsluze dochází k významné úspoře pracovních nákladů. 

 

MilkShuttle

Mobilní krmný vozík – Elektricky poháněný krmný vozík, významně snižuje pracovní zátěž při krmení telat. Také zamezí chybám v krmení telat, díky kontrole teploty a množství krmné dávky.Se snadnou obsluhou a jednoduchým čištěním šetří, jak fyzické úsilí, tak čas obsluhy.

 

Na obě technologie společnost LUKROM, spol. s.r.o. poskytuje servis vyškolenými servisními techniky, disponuje skladem náhradních dílů, samozřejmostí je i zaškolení obsluhy a nastavení nově pořízené technologie. Novinkou je také předvedení vozíku na mléko pro telata MilkShuttle přímo na farmě, kde si ho může obsluha vyzkoušet v praxi.

 

nahoru