en f

Novinka

Ušetřete náklady a zlepšete hygienu ve vašem stájovém prostředí s Mirobotem

13/05/2020

Francouzská společnost MIRO, která se už 50 let zabývá vyhrnováním a zpracováním hnoje a kejdy, neustále hledala nová řešení, která jsou, jak pro zvířata, tak pro farmáře příznivá a vsadila na technologii nové generace. Společnost MIRO přišla s prvním automatickým vyhrnovacím robotem, který umožňuje výrazně zlepšit hygienu stáje.

MIROBOT 3.0 je prvním autonomním robotem s vyhrnovací lopatou, který je schopný vyhrnovat ve stájích všechny druhy hnoje, od kejdy až po chlévskou mrvu se slámou. Díky hmotnosti od 1200 kg do 1600 kg má robot mimořádnou tlačnou sílu, která si poradí i s těžkým materiálem jako je chlévská mrva.


Díky jednoduché a intuitivní aplikaci, je tento robot nové generace, schopen poskytnout farmářům každý den obrovskou svobodu a ušetření času. Také usnadní přehled o hygieně stáje a předvídání technických problémů.


Tento inteligentní robot je schopen vyhrnovat na více hnojných chodbách, jak rovných, tak zakřivených. Snadno se přizpůsobí všem typům stájí, díky jednoduchému navádění pomocí vodícího kabelu a mnoha možností v rozměru nastavení vyhrnovacích lopat. Pro robota není problém šířka chodeb od 2 metrů po 5,5 metrů. Také postranní flexibilní křídla na konci lopaty usnadní pohyb a průchod přes chodby, které jsou zakřivené nebo nejsou stejně široké.

Bezpečnost zvířat zabezpečí, jak malá rychlost pohybu robota (4 metry/minutu ), tak bezpečnostní senzory na robotu, které při kontaktu se zvířetem robota zastaví.
Mirobot 3.0 pomáhá efektivně snížit náklady a zlepšit stájové prostředí pro zvířata, zvýšit jejich pohodlí a bezpečný pohyb a zároveň zlepší jejich zdraví a kvalitu života!

Společnost LUKROM spol. s r.o., ve spolupráci s dodavatelem technologie, francouzskou společností MIRO, spustila největší instalaci Mirobotů 3.0 v Evropě.
Na farmě Purkrábka v Suchohrdlech u Znojma, která patří do portfolia společnosti POMONA Těšetice a.s., se před koncem roku 2019 podařilo spustit do provozu nejvyšší počet MIROBOTŮ 3.0 na jedné farmě. Tři produkční stáje, tzn. devět hnojných chodeb vyhrnuje 5 automatických vyhrnovačů kejdy MIROBOT 3.0. Při délce chodeb 100 metrů a při šesti cyklech vyhrnování za den, se podařilo ušetřit náklady a zlepšit hygienu stájového prostředí.

 

 

nahoru