en f

Novinka

V buchlovických sadech museli, kvůli mrazu, opět zapnout "topení" u meruněk

08/04/2022

Také naši Lukromáci v buchlovických sadech bojovali s nočním a ranním mrazem v minulém týdnu. Aby mráz kvetoucí meruňky nepoškodil opět jsme sáhli po osvědčeném ohřívání vzduchu prostřednictvím ohňů. Kromě meruněk další ovocné stromy v regionu většinou ještě nerozkvetly.

V sadech naší společnosti LUKROM plus v Buchlovicích na Uherskohradišťsku kvetou nyní meruňky na ploše jednoho hektaru. Aby pokud možno nezmrzly, snažili se pracovníci minulý týden v noci a ráno ohřívat vzduch prostřednictvím beček naplněných žhavými uhlíky, které mezi ovocnými stromy rozmístili.

„Při svítání tu bylo něco přes hodinu minus 2,5 stupně. Je to na hraně. Jak to dopadlo, budeme vědět tak za dva nebo tři dny. Myslím ale, že to bude dobré,“ uvedl vedoucí sadů Jaromír Tabarka.

Topení u rozkvetlých meruněk zkoušeli v Buchlovicích při ranním mrazu také loni. Opatření se tehdy podle vedoucího Tabarky osvědčilo. „Dopadlo to dobře, zhruba 50 procent násady jsme tehdy uchránili. Samozřejmě něco zmrzlo,“ řekl vedoucí sadů. Višně, jabloně a hrušně, které v sadech také rostou, ještě letos kvést nezačaly.

 

 

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE O PRODEJI OVOCE

MŮŽETE SLEDOVAT ZDEOVOCE Z NAŠICH SADŮ

nahoru