en f

Novinka

V LIBHOŠTI VLÁDNE SPOKOJENOST

17/08/2017

Na konci července v plném proudu žní předala společnost LUKROM spol. s r.o. novému uživateli kompaktní kloubový nakladač JCB 403. Novým majitelem tohoto inovovaného nakladače se stal pan Radek Štěpán z Libhoště, nedaleko Nového Jičína, který hospodaří na 90 hektarech půdy, z čehož 62 ha tvoří orná půda a 28 hektarů trvalých travních porostů.

Velkou částí podnikání a srdečnou záležitostí pana Štěpána je i chov masného dobytka o počtu 30 ks, převážně plemene Piemont. Proto se nelze divit, že  nový „stájový nakladač“ JCB 403 se stal  velkým pomocníkem v každodenní péči o tyto zvířata.

 „Již delší dobu jsem uvažovat nad zefektivněním práce na mojí farmě, což mě vedlo k myšlence pořízení nového stájového nakladače“, popisuje cestu k pořízení stroje JCB pan Štěpán.

„Když jsem poprvé nasedl do JCB 403, cítil jsem se velmi příjemně. Překvapilo mě jeho ovládání, které bylo přátelské a jednoduché. Připadalo mi to jako hračka“, podotkl s úsměvem nový majitel. Od předání uplynulo již pár týdnů a žlutý pomocník na farmě překvapuje svými schopnostmi. „Překvapilo mě, že díky prodlouženým ramenům zvládne tento stroj bez problému naložit na vlečku i dva kulaté balíky slámy na sebe, což se mi velmi líbí a v období žní to přijde vhod. Velkou výhodu vidím také v upínání na nářadí. Nakladač má stejné upínání, jako můj traktor, a proto mohu nářadí obou stojů kombinovat. Se strojem JCB 403 jsem zatím nad míru spokojen“, uzavřel své povídání pan Štěpán.

LUKROMteam přeje novému uživateli hodně pracovních úspěchů v jeho podnikání a spokojenost s novým strojem značky JCB.

 

NOVÝ JCB 403 – MALÝ STROJ S VELKÝM POTENCIONÁLEM

Úplně nový kompaktní kolový nakladač JCB 403 přináší spoustu nových prvků a výhod. JCB 403 představuje novou generaci s DNA zděděnou od větších nakladačů JCB. Stroj spadá do výkonnostní kategorie pod 37 kW a díky tomu plní evropské emisní normy bez potřeby jakéhokoliv ošetření zplodin.

Víc než jen vylepšený starý model - nový nakladač 403 byl od základu přestavěn. Reformovaná produktová strategie stroje nabízí zákazníkovi přesně to, co potřebuje, ať už pracuje v zemědělství, stavebnictví, terénních úpravách či v jiných sférách, kde kompaktní, ale výkonný stroj je jedinou volbou.

 

Technické parametry nakladače JCB 403

 • FOPS & ROPS – kabina nebo ochranný rám - volitelně s výškou pod 2.2 metru
 • Pneumatiky – úzká varianta (šířka stroje 1.1 m) a široká varianta (šířka stroje 1.4 m) se zemědělskými a industriálními profily
 • Kvalitní komponenty – ZF nápravy, převodovka Bosch Rexroth, motor Kubota
 • Vysoká stabilita stroje a zdvihový výkon
 • 2-rychlostní převodovka Rexroth pro rychlý přesun
 • Nápravy volitelně 20 nebo 30 km/h
 • Volitelná 100% uzávěrka diferenciálu na přední i zadní nápravě
 • 4 varianty rychloupínání s hydraulickým jištěním
 • Patentovaná ramena s paralelním zdvihem - standardní a prodloužená varianta (prodloužená = extra 208 mm navíc ukládací výška)
 • Palivová nádrž o objemu 48 litrů pro delší pracovní intervaly
 • Přídavný hydraulický okruh s průtokem 40.5 l/min a možností nastavení konstantního průtoku
 • Velmi pohodlné ovládání stroje pomocí joysticku
 • Prostorné prostředí obsluhy s úložnými prostory v kabině
nahoru