en f

Novinka

Známý britský závodník GUY MARTIN uzmul rychlostní rekord s traktorem JCB FASTRAC

25/06/2019

Společnost JCB se svým vysoko-rychlostním Fastracem vytvořila nový britský rychlostní rekord pro traktory!

Je držitelem rychlostního rekordu na saních, na „stěně smrti“, na vznášedle a nově právě i v traktoru. Řeč není o nikom jiném, než o legendárním britském závodníkovi a mechanikovi  Guy Martinem. Právě on trhnul rekord na letišti Elvington poblíž Yorku traktorem JCB Fastrac.

Traktor na Elvington Airfield, poblíž Yorku zaznamenal rychlost 103,6 mph (166,7 km/h) a tímto byl překonán dosavadní rekord 87,27 mph (140,4 km/h) z března roku 2018 společnosti Top Gear´s Track-Tor.

„Byl to skvělý den v Elvingtonu s JCB, řádně odvedená práce s dobrými inženýry. Parádní práce!“ svěřil se Guy Martin.

Tým inženýrů JCB pracoval několik posledních měsíců na tajném projektu vývoje traktoru a právě dnes Lord Bamford ocenil jejich ohromný úspěch. „Dlouho jsme snili o tom, že dosáhneme s Fastracem rychlostního rekordu a celý tým neúnavně pracoval na dosažení tohoto úžasného výsledku," sdělil hrdě.

"Jsem velmi pyšný na to, čeho dosáhli v tak krátkém čase. Je to skutečně nejlepší „britské strojírenství“ a vyzdvihuje dovednosti a inovace, které jsme dosáhli s naším týmem. Odvedli opravdu fantastickou práci,“ doplnil Lord Bamford, který stál za zrodu myšlenky vyvinout takový traktor, který by měl vysokou rychlost na silnici  a současně i při polních pracích. 

Dosažený rychlostní rekord, který se stal minulý týden, přišel přesně po 28 letech ode dne, kdy byl vyroben první model. Ovšem JCB není žádným „nováčkem“ v získávání rychlostních rekordů.

V roce 2006 v Bonneville Salt Falts v USA, jeho DieselMax streamliner vytvořil nový rychlostní „diesel“ rekord, když dosáhl rychlosti 350,092 mph (563,4 km/h), pomocí dvou JCB DieselMax motorů. Jedná se o rekord, který nebyl překonán a je platný dodnes!

„Staffordshirský“ producent tohoto zemědělského traktoru, který  vytvořil nový rychlostní rekord, je poháněný 7,2 litrovým, 6-válcovým motorem DiselMax a byl vyroben v továrně v Derbyshire.

Pro dosažení rekordu byla Fastracu o výkonu 1000 koní a 2500Nm točivého momentu za pomocí týmu Williams Advanced Engineering snížena hmotnost a  vylepšena jeho aerodynamika.

 

Video k nahlednutí naleznete zde: VIDEO

nahoru