en f

Novinka

Agroječmínek hlásí novou posilu: teleskopický manipulátor AGRI XTRA

19/03/2021

THE WORKAHOLIC! Anglické slovo jako šité na míru pro teleskopický manipulátor JCB 542-70 AGRI XTRA, který v půlce března obdržel podnik prvovýroby Agroječmínek, s.r.o. sídlící v Chropyni nedaleko Kroměříže.

Pracovní nasazení manipulátoru bude totiž na velkokapacitní farmě živočišné výroby, zaměřené na produkci mléka s celkovým počtem přes 1700 kusů dobytka, z čehož 980 kusů tvoří dojnice holštýnského skotu. Už to napovídá, že manipulátor bude pracovat 7 dní v týdnu bez zastavení. Jeho využití bude intenzivní.

Hlavní pracovní náplní stroje je vyhrnování zbytků krmiva a hnoje ze stájí, nakládka krmiva, manipulace s balíky a různé paletizační práce, kterých je vždy na farmě dostatek. „Tři dny v týdnu začínáme již ve čtyři hodiny ráno, zbylé čtyři dny v šest hodin a pracovní směna manipulátoru končí zhruba ve čtyři hodiny odpoledne, ale při žních i později,“ uvádí Jan Peroutka, zkušený provozní zootechnik a krmivář, který ve společnosti Agroječmínek pracuje již od roku 1986. „Roční nájezd stroje činí zhruba 2000 motohodin, proto potřebujeme kvalitní a odolné stroje, což stroje značky JCB určitě jsou,“ vysvětluje a dodává: „U nás v podniku je to už několikátý manipulátor této značky. Mimo to, vlastníme i kloubový nakladač JCB 435S a traktory Fastrac.“ 


Obsluha manipulátorů dala při výběru nového stroje přednost před klasickou Powershift převodovkou DUALTECH VT převodovce, kombinující hydrostatický a mechanický pohon. Ta je pro jejich pracovní operace vhodnější.

Přejeme pracovníkům společnosti Agroječmínek, s.r.o. hodně sil a pevných nervů, při náročné každodenní činnosti v provozu živočišné výroby a věříme, že nový teleskopický manipulátor AGRI XTRA jim bude znamenitým pomocníkem.V I D E O
STROJ V AKCI MŮŽETE VIDĚT ZDE

 

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? CHTĚJTE VĚDĚT VÍC A KONTAKTUJTE NÁS

nahoru