en f

Novinka

FRANCOUZSKÝ BOURGOIN UKAZUJE SVOU KVALITU

11/08/2017

MORAVSKÁ NOVÁ VES| Na přelomu měsíce července a sprna naše společnost uvedla do provozu francouzský stroj BOURGOIN B410. Novým majitel se stal podnik AGRO MORAVIA a.s., který jako jediný podnik v České republice pěstuje sladkou cukrovou kukuřici.

Skupina podniků CHEMAGRA s.r.o., kterou tvoří celkově 7 podniků zemědělské prvovýroby, zpracovává půdu na cca 10 000 ha. „Se společností LUKROM, spol. s r.o. spolupracujeme od našeho založení, a také proto jsme měli při výběru dodavatele, na stroj určený mimo jiné především pro sklizeň sladké cukrové kukuřice a osivové kukuřice, jasno. Do podniku AGRO MORAVIA a.s. společnost LUKROM dodala již několik strojů, jak na zpracování půdy, tak i dopravní techniku,“ řekl zástupce společnosti Martin Smekal.

Společnost AGRO MORAVIA a.s. se stala výjimečnou mimo jiné především pěstováním sladké cukrové kukuřice. Tuto plodinu podnik pěstuje již od roku 1987 a může se pyšnit nepsaným titulem jediný pěstitel sladké cukrové kukuřice na území České republiky. AGRO MORAVIA a.s. již od začátku této tradice využívá na sklizeň kukuřice francouzský stroj BOURGOIN. „Měli jsme velmi dobré zkušenosti s touto značkou, proto při volbě nového stroje jsme se rozhodli ji opět zvolit. Pro mě, je BOURGOIN B410 jasnou volbou nejenom kvůli modernímu sklízecímu mechanismu, ale také pro komfortnost a vybavenost kabiny,“ pochvaluje si obsluha stroje.

Předání stroje proběhlo v AGRO MORAVIA a.s. koncem července a nyní je stroj v plném provozu. „Předání proběhlo naprosto v pořádku a zástupci, jak LUKROMU, tak i výrobce nám byli první týden uvedení stroje k ruce. Stroj nyní pojede asi měsíc v kuse 24 hodin denně, kdy na výměře 300 ha bude sklízet sladkou cukrovou kukuřici, poté jej využijeme podle potřeby i do ostatních podniků CHEMAGRA s.r.o. na sklizeň osivové kukuřice,“ upřesnil mechanizátor podniku František Kopka.

Do Moravské Nové Vsi přejeme za LUKROMteam mnoho spokojených let s tímto francouzským pomocníkem.

nahoru