en f

Novinka

HORSCH PŘICHÁZÍ S NOVOU GENERACÍ SAMOCHODNÝCH POSTŘIKOVAČŮ PT A TANDEMOVÝ POSTŘIKOVAČ TD

29/04/2020

Novinky v postřikové technice od německé společnosti Horsch pro letošní rok? V centru zájmu je nová generace samochodných postřikovačů PT a tandemový postřikovač TD. Velkou předností nového samojízdného postřikovače HORSCH Leeb PT jsou flexibilita a maximální pohodlí s přesnou aplikací.

Flexibilitu zajišťuje nabídka různých velikostí a materiálů nádrží, pohon, ale také světlá výška. Zcela nové úrovně dosahuje komfort jízdy díky podvozku ComfortDrive.


„Na novém postřikovači HORSCH LEEB PT byl změněn téměř každý šroubek. Jedinečný systém řízení ramen BoomControl ale zůstal. Nyní v pracovních záběrech až 42 m s rozdělením až na 42 sekcí.Zcela nový je i podvozek ComfortDrive s centrálním rámem a nezávisle hydropneumaticky odpruženými zavěšenými koly s aktivní regulací úrovně. To přináší vynikající jízdní komfort nejenom na silnici, ale především na poli a ve svazích. Zákazník si může vybrat ze dvou různých verzí pohonu kol, které mají samozřejmě všechna technická vylepšení – jako je automaticky plynulý pohon dle zatížení a kontrola trakce,“ přiblížil šéf projektu HORSCH Petr Kachník.  

Pro optimalizované rozložení hmotnosti byl zachován koncept přední kabiny. Kabina je prostorná a s velmi dobrým výhledem. Při vývoji nové loketní opěrky ErgoControl byl kladen důraz na jednoduché, bezpečné a pohodlné ovládání všech funkcí postřikovače PT. Kabina splňuje podmínky zařazení do kategorie kabin třídy 4 a maximálně chrání obsluhu.

Stejně tak nový motor třídy 5 je šetrný k životnímu prostředí a odpovídá současným emisním standardům. Poskytuje 310 PS a perfektně se hodí do koncepce stroje Leeb PT.

Flexibilita a vliv potřeb zákazníků jsou patrné i v nabídce objemů nádrží a jejich materiálů. K dispozici je 6 000 litrová polyethylenová nádrž a 8 000 litrová nerezová nádrž. Obě verze jsou vždy vybaveny kontinuálním vnitřním čištěním CCS Pro s pohodlným ovládáním z kabiny a automatickým mycím programem.

„Vysoký výkon zajišťuje také odstředivé čerpadlo z nerezové oceli s plnicí kapacitou 1 000 l za minutu. Se všemi těmito vlastnostmi a novou technologickou platformou udává Leeb PT směr nové generaci samochodných postřikovačů,“ doplnil Kachník.

Další novinkou je tandemový postřikovač s objemem nádrže 12 000 litrů. Tento postřikovač disponuje inovativním tandemovým systémem nápravy i nádrže.
„S postřikovačem Leeb12 TD vstupuje HORSCH na trh tažených postřikovačů s extrémně velkým objemem nádrže 12 000 litrů a posunuje technologii Leeb LT a GS do nové sféry. Tento tažený postřikovač je zajímavý pro velké farmy, farmy s velkou vzdáleností k pozemkům nebo dokonce pro zemědělce, kteří kvůli své kultuře potřebují vysoké aplikační dávky,“ prozradil Petr Kachník. 

Podobně, jako tomu je u již zavedených postřikovačů Leeb, může být i model TD četně vybaven. Například varianta CCS Pro má moderní elektroniku na sací a tlakové straně. Tento systém se etabloval téměř jako nejvyšší standard kvality v ochraně rostlin.

Tandemová náprava přináší inteligentní řešení pro podporu rozložení zátěže.
Pracovní záběry nového postřikovače budou k dispozici v šířkách až 42 m a jeho technologie bude založena na nově uvedených samochodných postřikovačích Leeb 6 300 a 8 300 PT.

„Dalším vrcholem modelu Leeb TD je ovládací koncept ISOBUS. Byl vyvinut společností HORSCH a má mnoho uživatelsky přívětivých funkcí, které zemědělci usnadní nastavení, obsluhu a sledování funkcí stroje. To také zahrnuje vlastní okruh trysek s roztečí po 50 nebo 25 cm. Společně s osvědčeným systémem BoomControl umožní aplikaci postřikové látky ve výšce 30 cm od porostu, což zajistí obrovské snížení úletu a optimalizaci pokrytí rostlin,“ dodává vedoucí projektu HORSCH.

 

 

H O R S C H . . . v číslech

Z pohledu samotného prodeje strojů značky HORSCH byl rok 2019 i přes jeho úskalí a nepříjemnosti nejúspěšnější v historii. Nemalou měrou tomu přispěla prodejnost resp. technologická vyspělost postřikové techniky HORSCH Leeb. Loni se podařilo dodat ke konečným zákazníkům celkem 16, přesněji 6 samojízdných a 10 tažených postřikovačů. Celkem jsme dodali na moravský trh 79 strojů, což odpovídá obratu zhruba 160.000.000,- Kč. K prodejnosti kvalitních strojů značky HORSCH jistě pomáhá jejich provozní spolehlivost, ale i naše servisní zázemí, které je na špičkové úrovni. 

nahoru